Prohlídky

 
 

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

250 Kč  100 minut

Prohlídková trasa pivovaru vás zavede na autentická místa, kde se před 177 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. 

Objednat prohlídku
 

Pivovar Gambrinus

180 Kč  120 minut

Během prohlídkové trasy pivovarem Gambrinus poznáte, jak se pivo vaří a jak chutná ještě zrající pivo. Navštívíte historické otevřené spilky, kde pivo zrálo dříve, ale i cylindrokonické tanky, které se využívají pro zrání nyní a nebude chybět ani degustace. 

Objednat prohlídku
 

Pivovarské muzeum v Plzni

90 Kč  60 minut

Unikátní muzeum vás pohltí svou středověkou atmosférou. Jeho expozice jsou totiž umístěny v původním právovárečném domě z 15. století. Výstava přibližuje nejstarší historii města Plzně, rozvoj řemesel, vznik a rozmach cechů, počátky a vývoj pivovarnictví, sladovnictví, bednářství, povoznictví a pohostinství. 

Objednat prohlídku
 

Prohlídka Plzeňského historického podzemí

120 Kč 50 minut

Plzeňské historické podzemí se s rozsahem téměř 14 kilometrů chodeb řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Prohlídkový okruh podzemím je dlouhý asi 800 metrů a prochází v hloubce 9 až 12 metrů pod historickým centrem města Plzně. 

Objednat prohlídku
 

Příběh plzeňského piva

  390 Kč 180 minut

Přijela vám návštěva z ciziny a chcete ji představit město a pivovar Plzeňský Prazdroj? Vydejte se po stopách značky Pilsner Urquell a objevte její příběh, který se psal nejen v pivovaru, ale v celém historickém jádru města Plzně od jeho založení. Spolu s průvodcem…

Objednat prohlídku
 

Nabídka prohlídek a programů pro školy

50 Kč 90 min

Pivovarské muzeum připravilo pro školáky a studenty speciální výukové programy Zapomenutá řemesla a Kapitoly z historie města Plzně I. a II., které jim a také učitelům přinesou příjemné oživení výuky.

Objednat prohlídku