Pilsner Fest prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Termín konání akce 6. 10. 2023 — 7. 10. 2023
Čas konání akce 10:00 - 19:00
Vstupné 200 Kč / osoba
Pivovar Plzeňský Prazdroj
Koupit zážitek
 
 

Pilsner Fest prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že letos slavíme 181 let od uvaření první várky světoznámého ležáku Pilsner Urquell? Oslavy vypuknou 6.-7. 10., kdy se můžete těšit na tradiční Pilsner Fest! V rámci něj máte jedinečnou možnost navštívit speciální festivalovou prohlídku pivovaru! Otevřeme vám brány veřejně nepřístupných míst a dozvíte se informace, ke kterým se u nás běžně nedostanete!

.

Kam vás prohlídka zavede?

Kromě tradičních míst pivovaru nahlédnete i do ikonické Vodárenské věže, kde se vydáte po stopách Spalkova projektu, který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti. A to nejen pro náš pivovar, ale pro celé město Plzeň!

A právě vztah města a pivovaru je jedním ze zásadních témat festivalové prohlídky! Náš pivovar by totiž nikdy bez Plzně a jejích měšťanů nevznikl, stejně tak by město nebylo bez pivovaru tak celosvětově známé. Měšťané vdechli pivovaru život a svou tvrdou prací mu obětovali dlouhé roky svého života. Pivovar naopak přinesl městu slávu, obživu pro mnoho lidí, prosperitu a významně se podílel na utváření vzhledu a rázu města.

Dozvíte se také jedinečný příběh Martina Salzmanna – formana, který v roce 1843 poprvé dovezl pivo Pilsner Urquell do stověžaté Prahy. Kdo by to byl v té době řekl, že již za pár let pivo Pilsner Urquell dobude celý svět!

A čím tuto prohlídku nabitou zajímavostmi zakončit? Přece tradiční návštěvou historických sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného piva Pilsner Urquell! Tak na dalších 181 let!

Prohlídku můžete navštívit během festivalu v pátek i v sobotu za cenu 200 Kč. 

DŮLEŽITÉ! Upozorňujeme, že pro vstup na prohlídku musíte mít zakoupenou i vstupenku na Pilsner Fest jako takový. Bez vstupenky na Pilsner Fest vám vstup do areálu nebude umožněn a na prohlídku se bohužel nedostanete. Vstupenky na festival a více informací najdete ZDE.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit