(Čeština) Pilsner Fest prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Date 6. 10. 2023 — 7. 10. 2023
Time (Čeština) 10:00 - (Čeština) 19:00
Admission (Čeština) 200 Kč / osoba
(Čeština) Pivovar Plzeňský Prazdroj
BUY THE EXPERIENCE
 
 

(Čeština) Pilsner Fest prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Sorry, this entry is only available in Czech.

Věděli jste, že letos slavíme 181 let od uvaření první várky světoznámého ležáku Pilsner Urquell? Oslavy vypuknou 6.-7. 10., kdy se můžete těšit na tradiční Pilsner Fest! V rámci něj máte jedinečnou možnost navštívit speciální festivalovou prohlídku pivovaru! Otevřeme vám brány veřejně nepřístupných míst a dozvíte se informace, ke kterým se u nás běžně nedostanete!

.

Kam vás prohlídka zavede?

Kromě tradičních míst pivovaru nahlédnete i do ikonické Vodárenské věže, kde se vydáte po stopách Spalkova projektu, který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti. A to nejen pro náš pivovar, ale pro celé město Plzeň!

A právě vztah města a pivovaru je jedním ze zásadních témat festivalové prohlídky! Náš pivovar by totiž nikdy bez Plzně a jejích měšťanů nevznikl, stejně tak by město nebylo bez pivovaru tak celosvětově známé. Měšťané vdechli pivovaru život a svou tvrdou prací mu obětovali dlouhé roky svého života. Pivovar naopak přinesl městu slávu, obživu pro mnoho lidí, prosperitu a významně se podílel na utváření vzhledu a rázu města.

Dozvíte se také jedinečný příběh Martina Salzmanna – formana, který v roce 1843 poprvé dovezl pivo Pilsner Urquell do stověžaté Prahy. Kdo by to byl v té době řekl, že již za pár let pivo Pilsner Urquell dobude celý svět!

A čím tuto prohlídku nabitou zajímavostmi zakončit? Přece tradiční návštěvou historických sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného piva Pilsner Urquell! Tak na dalších 181 let!

Prohlídku můžete navštívit během festivalu v pátek i v sobotu za cenu 200 Kč. 

DŮLEŽITÉ! Upozorňujeme, že pro vstup na prohlídku musíte mít zakoupenou i vstupenku na Pilsner Fest jako takový. Bez vstupenky na Pilsner Fest vám vstup do areálu nebude umožněn a na prohlídku se bohužel nedostanete. Vstupenky na festival a více informací najdete ZDE.

Admission

Notice

In accordance with an order from the Ministry of Health of the Czech Republic, tours and experience programme are closed to public until further notice. Sorry for inconvenience.

If you have any questions, contact us at reservations@asahibeer.cz or by phone on +420 377 062 888.

Privacy settings

You can enable and disable different cookies here.

Save