Plzeň zahájí rok evropské kultury

Termín konání akce 17. 1. 2015
Čas konání akce 11:00 - 16:00
Vstupné VSTUPNÉ Program na nádvoří pivovaru je zdarma. Vstupné na prohlídky se řídí standardním ceníkem.
Pivovar Plzeňský Prazdroj

Plzeň zahájí rok evropské kultury

V sobotu 17. ledna 2015 se oficiálně otevře světu město Plzeň jako Evropské hlavní město kultury 2015. Část bohatého programu se odehraje i na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Nádvoří Plzeňského Prazdroje bude v sobotu 17. ledna ukázkou české pivovarské kultury. V rámci slavnostního otevření Plzně jako Evropského hlavního města kultury pro rok 2015 představí pivovar originální pivovarská řemesla nebo pozve na atraktivní prohlídky návštěvnické trasy s ochutnávkou piva. V provozu bude také speciální pivovarská pošta, díky které mohou návštěvníci zdarma poslat pohlednici s pozvánkou do pivovaru svým známým po Čechách i ve světě.

Pivovarská řemesla

Od 11:00 budou ve slavnostní den na nádvoří pivovaru k vidění původní a stále živá pivovarská řemesla v podání místní bednářské party. Ta je jedinou skupinou aktivně zachovávající autentickou práci s dubovými sudy ve střední Evropě.

Prohlídky pivovaru

Více o tradiční a neměnné výrobě originálního piva Pilsner Urquell prozradí i prohlídky pivovaru, které nedávno uvedly řadu novinek a budou dostupné po celý den v několika jazycích.

Zabijačkové hody, folklór a nový cirkus

Doprovodný program na nádvoří pivovaru a ve vyhřívaném pivním stanu ještě doplní české zabíjačkové hody, atmosféru dokreslí folklorní hudba plzeňského lidového souboru Mladina. V průběhu dne vystoupí také orchestr Péro za Kloboukem, Divadlo Studna, artisté Nového Cirkusu či pětičlenná plzeňská skupina Estela Fuego.

Speciální pivovarská pošta

V pivovaru bude také otevřena také speciální pivovarská pošta. Návštěvníci si budou moci vybrat pohlednici a pozvat své známé do Plzně na pivo a na skvělý kulturní program. Plzeňský Prazdroj všechny pozvánky zdarma rozešle adresátům po Čechách i do zahraničí.

Slavnostní průvod

V 16:00 vyrazí z ulice U Prazdroje jeden ze čtyř slavnostních průvodů, jež budou odpoledne procházet městem jako ukázka toho nejlepšího, co Plzeň nabízí. Tento průvod povede pivovarský formanský povoz, na němž starší obchodní sládek Václav Berka narazí 170litrový sud ležáku Pilsner Urquell a spolu s dalšími obchodními sládky z něj bude čepovat pivo. Pivovarskou družinu v průvodu doplní samozřejmě i zaměstnanci pivovaru a všichni společně dorazí na náměstí Republiky, kde se setkají s dalšími třemi slavnostními průvody vyslanými z jiných částí města. Jejich společné shromáždění tady završí doposud největší český videomapping a dlouho očekávané rozeznění nových zvonů v katedrále sv. Bartoloměje v 18:00.

Více detailů k celému programu najdete na stránkách http://www.plzen2015.cz/cs/zahajeni


UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem k dopravním omezením a uzavírkám v rámci centra města nedoporučujeme v sobotu 17. ledna cestovat do pivovaru vlastním automobilem. Od 15:00 do 17:00 navíc bude uzavřena ulice U Prazdroje od křižovatky U Prazdroje/Lobezská (v úrovni čerpací stanice OMW) – objízdná trasa bude značena ulicemi Lobezská – Železniční – most U trati. V tuto dobu nebude možné vjet do či odjet z pivovaru.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit