(Čeština) Bednářské smolení ležáckých dubových sudů

Date 18. 4. 2024
Time (Čeština) 10:00 - (Čeština) 11:30
Admission (Čeština) 490 Kč
(Čeština) Pivovar Plzeňský Prazdroj
BUY THE EXPERIENCE
 
 
 

(Čeština) Bednářské smolení ležáckých dubových sudů

Sorry, this entry is only available in Czech.

Chcete zažít něco výjimečného? Přijďte se podívat na jarní bednářské smolení ležáckých sudů, které probíhá pouze dvakrát do roka a je to poprvé, kdy nabízíme možnost vidět smolení i veřejnosti!

Naši Prazdrojští bednáři vyrábějí sudy původním náročným postupem, který není zaznamenán v žádné učebnici! Dvakrát v roce, na jaře a na podzim, část sudů vyvalí ze sklepů a vysmolí. „Smolení je tradiční postup údržby dřevěných sudů a jde v podstatě o dezinfekci dubového sudu před jeho opětovným naplněním pivem. Velký ležácký sud má objem až 40 hektolitrů a prázdný váží 800 kg, proto práce vyžaduje přítomnost všech osmi členů party a hodně opatrnosti,“ vysvětluje vedoucí prazdrojské bednářské party Karel Hofman. Záběry ze smolení můžete vidět v tomto videu.

Kromě samotného smolení budete mít možnost nahlédnout i do bednářské dílny, kde se mimo jiné vyrábějí i ručně zhotovené korbele, hodiny či soudky. A na závěr nebude chybět ani návštěva historických sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného piva Pilsner Urquell. Tak neváhejte a objevte tajemství tohoto krásného řemesla!

Admission

(Čeština) 490 Kč

Notice

In accordance with an order from the Ministry of Health of the Czech Republic, tours and experience programme are closed to public until further notice. Sorry for inconvenience.

If you have any questions, contact us at reservations@asahibeer.cz or by phone on +420 377 062 888.

Privacy settings

You can enable and disable different cookies here.

Save