(Čeština) Bednářské smolení ležáckých dubových sudů

Datum 18. 4. 2024
Time (Čeština) 10:00 - (Čeština) 11:30
Admission (Čeština) 490 Kč
(Čeština) Pivovar Plzeňský Prazdroj
ERLEBNIS KAUFEN
 
 
 

(Čeština) Bednářské smolení ležáckých dubových sudů

Leider ist der Eintrag nur auf Tschechisch verfügbar.

Chcete zažít něco výjimečného? Přijďte se podívat na jarní bednářské smolení ležáckých sudů, které probíhá pouze dvakrát do roka a je to poprvé, kdy nabízíme možnost vidět smolení i veřejnosti!

Naši Prazdrojští bednáři vyrábějí sudy původním náročným postupem, který není zaznamenán v žádné učebnici! Dvakrát v roce, na jaře a na podzim, část sudů vyvalí ze sklepů a vysmolí. „Smolení je tradiční postup údržby dřevěných sudů a jde v podstatě o dezinfekci dubového sudu před jeho opětovným naplněním pivem. Velký ležácký sud má objem až 40 hektolitrů a prázdný váží 800 kg, proto práce vyžaduje přítomnost všech osmi členů party a hodně opatrnosti,“ vysvětluje vedoucí prazdrojské bednářské party Karel Hofman. Záběry ze smolení můžete vidět v tomto videu.

Kromě samotného smolení budete mít možnost nahlédnout i do bednářské dílny, kde se mimo jiné vyrábějí i ručně zhotovené korbele, hodiny či soudky. A na závěr nebude chybět ani návštěva historických sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného piva Pilsner Urquell. Tak neváhejte a objevte tajemství tohoto krásného řemesla!

Eintrittspreis

(Čeština) 490 Kč

Warnung

Im Einklang mit der Verordnung des Gesundheitsministeriums werden auf Widerruf die Besichtigungen und die Erlebnisprogramme für die Öffentlichkeit geschlossen. Wir danken für Ihr Verständnis!

Ihre Fragen richten Sie bitte an die E-Mail-Adresse reservations@asahibeer.cz oder die Telefonnummer +420 377 062 888.

Privatsphäre-Einstellungen

Hier können Sie einstellen, welche Cookies Sie zulassen

Speichern