(Čeština) Pivovar Proud – prohlídky nabité energií

Dauer des Programms 100 Minuten
Eintrittspreis 250 CZK
Verfügbare Sprachen CZ
Öffnungszeiten
U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
FÜHRUNG KAUFEN   Gruppenbuchnung 15+
 
 
 
 
 
 

Leider ist der Eintrag nur auf Tschechisch verfügbar.

Objevte s námi pivovar Proud

Prohlídková trasa začíná v Návštěvnickém centru na nádvoří pivovaru a autobusem se pak následně přesuneme k bednárně, kde vás seznámíme se Spalkovým projektem. Zjistíte, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž, ale i samotná elektrárna. Dozvíte se o soběstačnosti a nezávislosti plzeňského pivovaru na dodávkách pitné i užitkové vody a elektrické energie již na počátku 20. století.

Do budovy bývalé elektrocentrály, experimentální pivovaru Plzeňského Prazdroje, vás poté zavede jeden z členů týmu pivovaru a povypráví vám, jak zdejší pivo vaří. Na vlastní oči poznáte celý výrobní proces piva, ochutnáte slady potřebné k výrobě piva a podíváte se i na varnu.

Na závěr prohlídky vás čeká bohatá degustace třech pivních speciálů značky Elektrárna přímo z kvasných ležáckých tanků.

Každá surovina, každý krok a každý detail v procesu vaření piva, projde rukama jednoho ze sládků, až do okamžiku naplnění do lahve či sudu. Zkrátka každé pivo, které je zde uvařeno „kouká“ od začátku až do konce do očí tomu, kdo ho vaří, a to s láskou, nadšením a hrdostí.

Tourzeiten

(Čeština)

Leden 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 12:45, 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Vstup na prohlídku je možný pouze v uzavřené, pevné obuvi. V případě nedodržení této podmínky není možné se prohlídky zúčastnit.

(Čeština)

Únor 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 12:45, 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Vstup na prohlídku je možný pouze v uzavřené, pevné obuvi. V případě nedodržení této podmínky není možné se prohlídky zúčastnit.

(Čeština) Prohlídková trasa bude opět zpřístupněna od května 2024, a to každý pátek od 16:45 hodin a v sobotu od 14:45 hodin.

(Čeština) Prohlídková trasa bude opět zpřístupněna od května 2024, a to každý pátek od 16:45 hodin a v sobotu od 14:45 hodin.

(Čeština)

Květen 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

(Čeština)

Červen 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Zusätzliche Tourinformationen

(Čeština) Kapacita skupiny na prohlídku pivovaru Proud je max. 20 osob.
100 Minuten
(Čeština) Prohlídka pivovaru není bezbariérová.
(Čeština) Vstup na prohlídku je možný až od 15 let. Podmínkou vstupu je také uzavřená, pevná obuv.
(Čeština) Ochutnávky piva, které jsou součástí prohlídek, jsou určeny pouze návštěvníkům starším 18 let. V souladu se zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek č. 65/2017 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme. Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva podávána.
Tiere sind auf der Tour nicht erlaubt.

Was Sie während der Besichtigung erwartet

 
1 (Čeština) Spalkův projekt

(Čeština) Během krátké jízdy autobusem k bednárně se dozvíte o nadčasovém Spalkově projektu, jehož zásluhou byl plzeňský pivovar již na počátku 20. století soběstačný a nezávislý na dodávkách pitné i užitkové vody a elektrické energie. Přiblížíme vám, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž, ale i samotná elektrárna postavená roku 1907.

 
2 (Čeština) Elektrocentrála

(Čeština) Budovu elektrocentrály v závěru 2. světové války, těžce poničil nálet spojenců při bombardování Plzně. Trvalo více než půl roku, než byla elektrárna opravena a znovu uvedena do provozu. Svoji funkci poté plnila ještě několik dalších desítek let, výroba vlastní energie pro pivovar však začala být postupně nahrazována odběrem z veřejné sítě. Rozsáhlá rekonstrukce chátrající budovy započala v srpnu 2019 a první várka piva v experimentálním pivovaru byla uvařena v září 2021.

 
3 (Čeština) Experimentální pivovar

(Čeština) Do pivovaru vás poté zavede jeden z členů týmu pivovaru a přiblíží vám nejen proces vaření piva. Dostanete se také přímo do srdce pivovaru, tedy na varnu o objemu 30 hektolitrů a ochutnáte slady potřebné k výrobě piva.

 
4 (Čeština) Degustace

(Čeština) Na závěr vás, všechny dospělé návštěvníky, čeká bohatá degustace třech pivních speciálů značky Elektrárna přímo z kvasných ležáckých tanků.

Karte des Areals

 
 
 
 
 
 

Das sollten Sie sich nicht entgehen lassen

 

Besichtigung der Pilsner Urquell Brauerei

380 CZK  110 Minuten

Wussten Sie, dass die Besichtigungsroute Pilsner Urquell zu den weltweit bestbewerteten touristischen Zielen gehört? Kein...

BESICHTIGUNG BUCHEN
 

Besichtigung des brauereimuseums

150 CZK 60 Minuten

Lassen Sie sich von der mittelalterlichen Atmosphäre des einzigartigen, in einem ursprünglichen brauberechtigten Haus aus dem 15...

BESICHTIGUNG BUCHEN
 

Besichtigung der Pilsener historischen Keller

190 CZK 60 Minuten

Die Pilsener historische Keller gehören mit ihren fast 14 km langen Gängen zu den größten unterirdischen Systemen Mitteleuropas.

BESICHTIGUNG BUCHEN

BESICHTIGUNGSZEITEN

Mai – September Täglich 9:00 – 18:00
Oktober – April Täglich 10:00 – 18:00

Die genauen Besichtigungszeiten erfahren Sie unten.

Pilsner Urquell behält sich das Recht vor, die Besichtigungszeiten für die Öffentlichkeit jederzeit zu ändern. Die aktuellen Besichtigungszeiten sind dem Onlineverkauf zu entnehmen oder telefonisch unter +420 377 062 888 zu erfragen.

Eintrittspreis

250 CZK

 

 

VERIFIZIERUNGSFEHLER, SIE MÜSSEN BESTÄTIGEN, DASS SIE KEIN ROBOTER SIND. DANKESCHÖN!

GRUPPENBUCHNUNG

* Alle Felder sind erforderlich

Warnung

Im Einklang mit der Verordnung des Gesundheitsministeriums werden auf Widerruf die Besichtigungen und die Erlebnisprogramme für die Öffentlichkeit geschlossen. Wir danken für Ihr Verständnis!

Ihre Fragen richten Sie bitte an die E-Mail-Adresse reservations@asahibeer.cz oder die Telefonnummer +420 377 062 888.

Privatsphäre-Einstellungen

Hier können Sie einstellen, welche Cookies Sie zulassen

Speichern