(Čeština) Pivovar Proud – prohlídky nabité energií

Duration 100 minutes
Tour price CZK 250
Available languages CZ
Opening hours
U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
BUY TOUR   Group tour booking 15+
 
 
 
 
 
 

Sorry, this entry is only available in Czech.

Objevte s námi pivovar Proud

Prohlídková trasa začíná v Návštěvnickém centru na nádvoří pivovaru a autobusem se pak následně přesuneme k bednárně, kde vás seznámíme se Spalkovým projektem. Zjistíte, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž, ale i samotná elektrárna. Dozvíte se o soběstačnosti a nezávislosti plzeňského pivovaru na dodávkách pitné i užitkové vody a elektrické energie již na počátku 20. století.

Do budovy bývalé elektrocentrály, experimentální pivovaru Plzeňského Prazdroje, vás poté zavede jeden z členů týmu pivovaru a povypráví vám, jak zdejší pivo vaří. Na vlastní oči poznáte celý výrobní proces piva, ochutnáte slady potřebné k výrobě piva a podíváte se i na varnu.

Na závěr prohlídky vás čeká bohatá degustace třech pivních speciálů značky Elektrárna přímo z kvasných ležáckých tanků.

Každá surovina, každý krok a každý detail v procesu vaření piva, projde rukama jednoho ze sládků, až do okamžiku naplnění do lahve či sudu. Zkrátka každé pivo, které je zde uvařeno “kouká” od začátku až do konce do očí tomu, kdo ho vaří, a to s láskou, nadšením a hrdostí.

Tour times

(Čeština)

Leden 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 12:45, 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Vstup na prohlídku je možný pouze v uzavřené, pevné obuvi. V případě nedodržení této podmínky není možné se prohlídky zúčastnit.

(Čeština)

Únor 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 12:45, 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Vstup na prohlídku je možný pouze v uzavřené, pevné obuvi. V případě nedodržení této podmínky není možné se prohlídky zúčastnit.

(Čeština) Prohlídková trasa bude opět zpřístupněna od května 2024, a to každý pátek od 16:45 hodin a v sobotu od 14:45 hodin.

(Čeština) Prohlídková trasa bude opět zpřístupněna od května 2024, a to každý pátek od 16:45 hodin a v sobotu od 14:45 hodin.

(Čeština)

Květen 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

(Čeština)

Červen 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Additional tour information

(Čeština) Kapacita skupiny na prohlídku pivovaru Proud je max. 20 osob.
100 minutes
(Čeština) Prohlídka pivovaru není bezbariérová.
(Čeština) Vstup na prohlídku je možný až od 15 let. Podmínkou vstupu je také uzavřená, pevná obuv.
(Čeština) Ochutnávky piva, které jsou součástí prohlídek, jsou určeny pouze návštěvníkům starším 18 let. V souladu se zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek č. 65/2017 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme. Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva podávána.
Pets are not allowed on the tour.

What to look forward to during a tour

 
1 (Čeština) Spalkův projekt

(Čeština) Během krátké jízdy autobusem k bednárně se dozvíte o nadčasovém Spalkově projektu, jehož zásluhou byl plzeňský pivovar již na počátku 20. století soběstačný a nezávislý na dodávkách pitné i užitkové vody a elektrické energie. Přiblížíme vám, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž, ale i samotná elektrárna postavená roku 1907.

 
2 (Čeština) Elektrocentrála

(Čeština) Budovu elektrocentrály v závěru 2. světové války, těžce poničil nálet spojenců při bombardování Plzně. Trvalo více než půl roku, než byla elektrárna opravena a znovu uvedena do provozu. Svoji funkci poté plnila ještě několik dalších desítek let, výroba vlastní energie pro pivovar však začala být postupně nahrazována odběrem z veřejné sítě. Rozsáhlá rekonstrukce chátrající budovy započala v srpnu 2019 a první várka piva v experimentálním pivovaru byla uvařena v září 2021.

 
3 (Čeština) Experimentální pivovar

(Čeština) Do pivovaru vás poté zavede jeden z členů týmu pivovaru a přiblíží vám nejen proces vaření piva. Dostanete se také přímo do srdce pivovaru, tedy na varnu o objemu 30 hektolitrů a ochutnáte slady potřebné k výrobě piva.

 
4 (Čeština) Degustace

(Čeština) Na závěr vás, všechny dospělé návštěvníky, čeká bohatá degustace třech pivních speciálů značky Elektrárna přímo z kvasných ležáckých tanků.

Map of brewery premises

 
 
 
 
 
 

Not to be missed

 

Pilsner Urquell Brewery Tour

CZK 380 110 minutes

Did you know that the Pilsner Urquell tour is one of the world's best rated tourist attractions? It's no...

BOOK TOUR
 

Brewery museum tour

CZK 150 60 minutes

Enjoy the medieval atmosphere in the only museum of its kind, located in an original authentic brew house from the 15th century.

BOOK TOUR
 

Pilsen Historical Underground

CZK 190  60 minutes

The Pilsen Historical Underground, with its nearly 14 km of corridors, is one of the largest historical underground systems in Central Europe.

BOOK TOUR

TOUR TIMES

May – September daily 9:00 – 18:00
October – April daily 10:00 – 18:00

For tour times, see below.

Plzeňský Prazdroj reserves the right to modify the times of public tours. Currently available time slots can be verified online or by calling +420 377 062 888.

Admission

CZK 250

 

 

VERIFICATION ERROR, YOU NEED TO CONFIRM YOU ARE NOT A ROBOT. THANK YOU!

Booking

* All fields are required

Notice

In accordance with an order from the Ministry of Health of the Czech Republic, tours and experience programme are closed to public until further notice. Sorry for inconvenience.

If you have any questions, contact us at reservations@asahibeer.cz or by phone on +420 377 062 888.

Privacy settings

You can enable and disable different cookies here.

Save