Pivovar Proud – prohlídky nabité energií

Délka prohlídky 100 min.
Vstupné   250 Kč
Jazyk CZ
Otevírací doba
U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
Koupit prohlídku   Objednat pro 15 a více osob
 
 
 
 
 
 

Objevte s námi pivovar Proud

Prohlídková trasa začíná v Návštěvnickém centru na nádvoří pivovaru a autobusem se pak následně přesuneme k bednárně, kde vás seznámíme se Spalkovým projektem. Zjistíte, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž, ale i samotná elektrárna. Dozvíte se o soběstačnosti a nezávislosti plzeňského pivovaru na dodávkách pitné i užitkové vody a elektrické energie již na počátku 20. století.

Do budovy bývalé elektrocentrály, experimentální pivovaru Plzeňského Prazdroje, vás poté zavede jeden z členů týmu pivovaru a povypráví vám, jak zdejší pivo vaří. Na vlastní oči poznáte celý výrobní proces piva, ochutnáte slady potřebné k výrobě piva a podíváte se i na varnu.

Na závěr prohlídky vás čeká bohatá degustace třech pivních speciálů značky Elektrárna přímo z kvasných ležáckých tanků.

Každá surovina, každý krok a každý detail v procesu vaření piva, projde rukama jednoho ze sládků, až do okamžiku naplnění do lahve či sudu. Zkrátka každé pivo, které je zde uvařeno „kouká“ od začátku až do konce do očí tomu, kdo ho vaří, a to s láskou, nadšením a hrdostí.

Časy prohlídek

Leden 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 12:45, 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Vstup na prohlídku je možný pouze v uzavřené, pevné obuvi. V případě nedodržení této podmínky není možné se prohlídky zúčastnit.

Únor 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 12:45, 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Vstup na prohlídku je možný pouze v uzavřené, pevné obuvi. V případě nedodržení této podmínky není možné se prohlídky zúčastnit.

Prohlídková trasa bude opět zpřístupněna od května 2024, a to každý pátek od 16:45 hodin a v sobotu od 14:45 hodin.

Prohlídková trasa bude opět zpřístupněna od května 2024, a to každý pátek od 16:45 hodin a v sobotu od 14:45 hodin.

Květen 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Červen 2024
V češtině: Pátek: 16:30
Sobota: 14:45

 

KOUPIT VSTUPENKU

Další informace

Kapacita skupiny na prohlídku pivovaru Proud je max. 20 osob.
100 min.
Prohlídka pivovaru není bezbariérová.
Vstup na prohlídku je možný až od 15 let. Podmínkou vstupu je také uzavřená, pevná obuv.
Ochutnávky piva, které jsou součástí prohlídek, jsou určeny pouze návštěvníkům starším 18 let. V souladu se zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek č. 65/2017 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme. Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva podávána.
Zvířatům je vstup na prohlídku zakázán.

Co Vás při prohlídce čeká

 
1 Spalkův projekt

Během krátké jízdy autobusem k bednárně se dozvíte o nadčasovém Spalkově projektu, jehož zásluhou byl plzeňský pivovar již na počátku 20. století soběstačný a nezávislý na dodávkách pitné i užitkové vody a elektrické energie. Přiblížíme vám, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž, ale i samotná elektrárna postavená roku 1907.

 
2 Elektrocentrála

Budovu elektrocentrály v závěru 2. světové války, těžce poničil nálet spojenců při bombardování Plzně. Trvalo více než půl roku, než byla elektrárna opravena a znovu uvedena do provozu. Svoji funkci poté plnila ještě několik dalších desítek let, výroba vlastní energie pro pivovar však začala být postupně nahrazována odběrem z veřejné sítě. Rozsáhlá rekonstrukce chátrající budovy započala v srpnu 2019 a první várka piva v experimentálním pivovaru byla uvařena v září 2021.

 
3 Experimentální pivovar

Do pivovaru vás poté zavede jeden z členů týmu pivovaru a přiblíží vám nejen proces vaření piva. Dostanete se také přímo do srdce pivovaru, tedy na varnu o objemu 30 hektolitrů a ochutnáte slady potřebné k výrobě piva.

 
4 Degustace

Na závěr vás, všechny dospělé návštěvníky, čeká bohatá degustace třech pivních speciálů značky Elektrárna přímo z kvasných ležáckých tanků.

Mapa areálu

 
 
 
 
 
 

Nenechte si ujít

 

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

380 Kč  110 min.

Prohlídková trasa pivovaru vás zavede na autentická místa, kde se před 177 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje.

Objednat prohlídku
 

Pivovarské muzeum v Plzni

150 Kč  60 minut

Nejmenší džbánek na světě, pivovarská laboratoř nebo gotická sladovna...

Objednat prohlídku
 

Plzeňské historické podzemí

190 Kč 60 minut

Plzeňské historické podzemí se s rozsahem téměř 14 kilometrů chodeb řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě.

Objednat prohlídku

Otevírací doba Návštěvnického centra

květen – září denně 9:00 – 18:00
říjen – duben denně 10:00 – 18:00

Konkrétní časy prohlídek najdete níže.

Plzeňský Prazdroj si vyhrazuje právo upravovat časy prohlídek pro veřejnost. Aktuální dostupné časy prohlídek lze ověřit na online prodeji nebo na telefonním čísle
+420 377 062 888.

Vstupné

Běžné vstupné
Prohlídka pivovaru Proud 250 Kč

 

 

CHYBA OVĚŘENÍ, JE NUTNÉ POTVRDIT, ŽE NEJSTE ROBOT. DĚKUJEME!

Rezervace

* Všechna pole jsou povinná

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit