Výstava fotografií Anny a Karla Kocourkových

Termín konání akce 6. 3. 2019 — 26. 5. 2019
Čas konání akce 10:00 - 17:00
Vstupné VSTUPNÉ zdarma (bez nároku na pivenku)
Pivovarské muzeum v Plzni

Výstava fotografií Anny a Karla Kocourkových

Zveme vás na výstavu „Specific Place“ do Pivovarského muzea v Plzni. Výstava  představuje na velkoplošných formátech kolekci fotografických obrazů, jejichž průsečíkem je městská poetika. Prostory jako nádraží, silnice, výkladní skříň nebo schodiště odkazují na novou věcnost. Obyčejné předměty zachycené v detailu ztrácí své původní určení a vytvářejí nové významy. Tato východiska spojují tvorbu Anny i Karla Kocourkových, byť každý z nich tvoří jiným způsobem.

Část fotografií manželů Kocourkových vznikla speciálně pro tento prostor – v hledáčku byl areál pivovaru Plzeňský Prazdroj. Vybrané fotografie z pivovaru tak doplní průřez tvorbou manželů Kocourkových za posledních 20 let, obohacenou o nejnovější díla představená na začátku tohoto roku na úspěšné výstavě „HUHUKOKO“ v Pasově. Mimo to představuje Anna Kocourková své fotografie pro knižní tvorbu prestižního nakladatelství Odeon, se kterým spolupracovala několik let (2006-2017). Její fotografie, mnohdy koláže ze dvou snímků, tvoří přebaly více než 10 knih beletrie v edici Světová knihovna.

Anna Kocourková a Karel Kocourek patří již bezmála 50 let k tvůrčím plzeňským fotografům známým především v evropském kontextu. V Pivovarském muzeu v Plzni se na jejich společnou autorskou výstavu pod názvem „Specific Place“ můžeme těšit vůbec poprvé.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit