Výstava „Andělé“: Svaté obrázky v Pivovarském muzeu

Termín konání akce 10. 9. 2015 — 28. 10. 2015
Čas konání akce 10:00 - 17:00
Vstupné Vstupné Cena: 70 Kč Snížená cena: 50 Kč Rodinné vstupné: 180 Kč
Pivovarské muzeum v Plzni
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výstava „Andělé“: Svaté obrázky v Pivovarském muzeu

Pivovarské muzeum v Plzni vás zve na výstavu „Andělé – sváté obrázky ze sbírky Evy Charvátové-Comperti“. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s dlouholetou sběratelkou andělské tematiky – paní Evou Charvátovou-Comperti. Shlédnout ji můžete v Pivovarském muzeu až do 28.10.2015.

V letošním roce se navíc jedná o jubilejní výstavu, neboť se koná 20 let od první výstavy sběratelky Charvátové-Comperti v Itálii. Návštěvníci výstavy se v Pivovarském muzeu mohou těšit na svaté obrázky a pohlednice nejrůznějších technik s tematikou andělů ze všech koutů světa, a to z období od 19. do 20. století.

Na výstavě dominují litografie, a to jak černobílé tak barevné. Uvidíte i oceloryty, nebo světlotisky. Některé jsou s hladkým okrajem, ale nechybí ani bohatě zdobené krajkové obrázky. „Z mého pohledu historicky nejzajímavější jsou smuteční svaté obrázky, na jejichž zadní straně jsou oznámení o úmrtí s fotkou zesnulého. Ty pochází z přelomu 19. a 20. století,“ říká sběratelka Eva Charvátová-Comperti.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit