Výstava: 150 let pivovaru Gambrinus v symbolech

Termín konání akce 19. 8. 2019 — 30. 9. 2019
Čas konání akce
Vstupné zdarma
Zahradní pavilon Formanka

Výstava: 150 let pivovaru Gambrinus v symbolech

Sto padesát let je pořádně dlouhá doba a pokud se jedná o tak slavný podnik, jako je pivovar Gambrinus, má toho ke své historii nastřádáno opravdu hodně. Ty nejvýznamnější mezníky v jeho historii představuje panelová výstava umístěna u Zahradního pavilonu Formanka nad nádvořím pivovaru.

Vybrali jsme zásadní mezníky v dějinách pivovaru a představili je prostřednictvím důležitých symbolů. Ty jsou jako jedny z nejcennějších exponátů uloženy v Archivu společnosti Plzeňský Prazdroj nebo v Pivovarském muzeu v Plzni.

Výstava představuje pivovar a jeho historii z mnoha úhlů pohledu. Na etiketách připomene zaniklé značky piv, uvidíte také první etiketu Gambrinus s tváří patrona Gambrina v korunkovém uzávěru, velmi silným příběhem je bombardování na konci 2. světové války, kdy byl pivovar téměř zničen. Dále uvidíte spojení se slavnou výstavou Ex Plzeň, obří džbán na 7 l, který byl vyroben při příležitosti oslav stého výročí založení pivovaru. Současnost je připomenuta spojením  s českým a plzeňským fotbalem. Mimochodem, víte že, Gambrinus je zkomolenina jména Jan Primus, Jan I. Brabantský, což byl patron piva. A ač neměl s Plzní nic společného, vedení pivovaru se ta postava tak zalíbila, že její jméno dalo v roce 1919 do názvu piva a postupně se dostalo i do názvu pivovaru.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit