Slavnostní koncert u příležitosti 175. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell

Termín konání akce 4. 10. 2017
Čas konání akce 19:00 - 20:30
Vstupné VSTUPNÉ Vstup na koncert je zdarma
katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Slavnostní koncert u příležitosti 175. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell

Přijměte již tradiční pozvání na slavnostní koncert v Katedrále sv. Bartoloměje v Plzni pořádaný u příležitosti 175. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell. 

Každá země má své symboly a legendy. Tou českou je bezesporu pivo Pilsner Urquell, zlatavý ležák, který změnil pivní svět. Bavorský sládek Josef Groll jej v Plzni uvařil před 175 lety, 5. října 1842. Pivovar Plzeňský Prazdroj tuto příležitost tradičně oslaví v předvečer uvaření první várky ve středu 4. října, a to slavnostním koncertem v katedrále sv. Bartoloměje. A hned v sobotu 7. října bude následovat Pilsner Fest.

PROGRAM KONCERTU

I. blok: Zazní autoři z 19.století, jež v době raného klasicismu šířili slávu české hudby po celé Evropě.

Jan Zach: Smyčcový kvartet A dur

1. Allegro

František Xaver Richter: Smyčcový kvartet č.1 C dur, op.5

1. Allegro con brio

2. Andante poco

3. Rincontro (Presto)

II. blok: K připomínce památné modlitby a necelého uplynutého týdne po Svatém Václavu bude druhý vstup zahájen Meditací na Svatováclavský chorál Josefa Suka. Vznik Svatováclavského chorálu sahá až do 12.století, ještě před vznik Katedrály sv. Bartoloměje. Poetickou náladu poté doplní Dvořákův Cypřiš a Sukova Pohádka.

Josef Suk: Meditace na svatováclavský chorál, op.35a

Antonín Dvořák: Cypřiš

Josef Suk: Pohádka

III. blok: Představí nejhranější smyčcový kvartet na světě vůbec, kdy zazní dvě části. Skladatel jej zkomponoval za pouhých 12 dní během svého pobytu v Americe.

Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet F dur Americký”, op. 96

2. Lento

4. Vivace, ma non troppo

HRAJE:  EVE QUARTET

soubor dámského smyčcového kvarteta, které se již od svého založení roku 2002 nebrání propojování různých stylů a žánrů. Jejich repertoár zahrnuje nejen vrcholná díla světové kvartetní literatury, ale také swingovou tvorbu. Na koncertních pódiích i v nahrávacích studiích spolupracují na zajímavých projektech s mnoha interprety klasické i populární hudby, za zmínku stojí například několik vystoupení se světoznámým australským kytaristou Tommy Emmanuelem, Pink Floyd The Wall Filipa Benešovského, představení Národního divadla Listy důvěrné, spolupráce s významným českým jazzovým hudebníkem Emilem Viklickým, koncerty s Dagmar Peckovou, Marií Rottrovou, Danem Bártou, Lenkou Novou a dalšími. Interpretky Eve Quarteta se věnují i sólové hře a činnosti v jiných komorních souborech a jsou členkami Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK.

1. housle: Eva Nykrýnová

2. housle: Vladislava Hořovská

viola: Zuzana Peřinová

violoncello: Petra Malíšková

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit