RunCzech – Pivovarský běh

Termín konání akce 1. 8. 2020
Čas konání akce 9:00 - 20:00
Vstupné dle startovného
Pivovar Plzeňský Prazdroj
 
 

RunCzech – Pivovarský běh

Nenechte si uběhnou první srpnovou sobotu jedinečný závod pro milovníky běhu a zlatavého moku. Probíhat se bude areálem plzeňského pivovaru, včetně historického sklepení, kde se dodnes vyrábí pivo tradiční metodou jako za dob prvního sládka.

Navíc chystáme v pivovaru bohatý doprovodný program:

  • Speciálně pro tento den bude možné navštívit pouze pivovarské sklepy Plzeňského Prazdroje, kde si vychutnáte legendární nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, čepovaný přímo z dubového sudu. Během 40 minutové prohlídky vás průvodce také seznámí s historií a vývojem plzeňského ležáku. Prohlídky budou probíhat v 11:45, 12:45, 13:45, 14:45, 15:45 hodin a začínají v Návštěvnickém centru. Cena prohlídky činí 120 Kč za dospělou osobu. Doporučujeme zakoupit koupit předem v ONLINE prodeji, neboť kapacita prohlídky je omezena na 30 osob.
  • Pro opravdové fajnšmekry bude připravená také Škola čepování piva Pilsner Urquell. Během 90 minut vás mistr výčepní zasvětí do tajů správně načepovaného piva a sami si budete moci vyzkoušet načepovat hladinku, šnyt nebo mlíko ve 12:00, 14:00, 16:00 hodin. Cena činí 250 Kč a kapacita programu je 25 osob. Doporučujeme si zakoupit vstupenky předem v ONLINE prodeji. Škola čepování se koná v Konferenčním centru SECESE, nad nádvořím pivovaru.
  • Celý den budou k vidění  na Formance také pivovarští bednáři, kteří budou vypalovat cejchy Pilsner Urquell, představí vám používané nástroje pro výrobu pivovarského soudku a také „dědka“. O co přesně jde, vám rádi vysvětlí na místě, kde doporučujeme si vyzkoušet sestavit bednářský soudek.
  • Od 11 hodin pak bude probíhat grilování u Formanky, která je nově zrekonstruovaná a nachází se nad nádvořím pivovaru. Bude připravené pohodové letní posezení u zahradního pavilonku a čerstvé čepované pivo přímo od zdroje jistě osvěží.
  • Večer pak od 20:30 hodin vystoupí na nádvoří pivovaru kapela Support Lesbiens.

REGISTRACE NA ZÁVOD

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit