Podzimní inspirace v Pivovarském muzeu v Plzni 2016

Termín konání akce 5. 11. 2016 — 3. 12. 2016
Čas konání akce 10:00 - 16:00
Vstupné VSTUPNÉ 1. návštěva 2.-5. návštěva dospělí 100 Kč* 50 Kč* děti, studenti, důchodci 50 Kč 20 Kč děti do 6 let zdarma zdarma * V ceně workshopu je prohlídka Pivovarského muzea a ochutnávka čepovaného piva Pilsner Urquell podávaného přímo na valečce (pouze pro starší 18 let).
Pivovarské muzeum v Plzni

Podzimní inspirace v Pivovarském muzeu v Plzni 2016

Nenechte si ujít tradiční tvůrčí dílny v Pivovarském muzeu s názvem Podzimní inspirace, které vám nabídnou i letos možnost osvojit si rozmanité výtvarné a řemeslné techniky.

Kreativní workshopy se budou konat v malebných historických prostorách valečky, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie. Během pěti sobot si od 10 do 16 hodin budete moci osvojit za pomoci zkušených lektorů techniky, které vás zároveň pomyslně provedou postupem výroby piva. Můžete se tak těšit na tkaní pytlů a provaznictví, poté si vyzkoušíte bednářské řemeslo, dále si ozdobíte pivní lahev či vyrobíte bedýnku na pivo a na posledním workshopu v prosinci se budete věnovat kovařině a drátenictví. Nebude chybět ani oblíbená aktivita, kterou je zdobení vánočních perníčků. Ty navíc budete moci rovnou na místě přihlásit do tradiční Soutěže o nejkrásnější vánoční perníček, kterou Pivovarské muzeum v Plzni vyhlašuje každý rok.

Vstupné na tvůrčí dílny Podzimní inspirace je odstupňováno dle počtu navštívených workshopů. První workshop stojí 100 Kč pro dospělou osobu, 50 Kč pro děti, studenty a senior. Za každou další návštěvu workshopů zaplatí dospělý návštěvník pouze 50 Kč na osobu, opakované snížené vstupné činí 20 Kč.

 5. 11.  Z dílny  mistra  tkalcovského  Tkalcovské  řemeslo a  provaznictví  Sladovníci potřebovali, aby byl ječmen dobře uložen, nejlépe v pytlích. Tkaní takového pytle  vám předvede tkadlec, pod jehož vedením si tkaní sami vyzkoušíte. Utkáte si také provázek k  zavázání pytle nebo oblíbenou tašku síťovku – na plzeňské pivo.
 12.11.  A já pořád  kdo to tluče  Bednářské  řemeslo a  dřevěné  ozdoby  Plzeňské pivo se k zákazníkům dostávalo zprvu v sudech, které vyráběli a stále vyrábějí mistři  bednáři Plzeňského Prazdroje. Své řemeslo vám předvedou právě na této tvůrčí dílně. Zkusíte si,  jak těžké je sestavit sud a vyrobíte si dřevěnou dekoraci.
 19.11.  Co s pivní  lahví  Zdobení  pivních lahví  V lahvích se pivo k zákazníkům dostává více než 150 let. Na této dílně si ozdobíte lahev dle  vlastního vkusu drátkováním, barvami na sklo, nebo si necháte vygravírovat vlastní věnování či  nápis.
 26.11.  Když Vánoce  zavoní  Truhlářské  řemeslo a  perníkářství  Vyrobte si dřevěnou transportní bedýnku na pivo a užijte si vůni čerstvých perníčků, které budete  tuto sobotu zdobit. Své nejlepší výtvory budete moci rovnou přihlásit do Soutěže o nejkrásnější  vánoční perníček.
 3.12.  Kovej, kovej,  kováříčku  Kovářské  řemeslo a  drátenictví  Pivo tradičně rozváželi pivovarští koně. Přijďte se podívat, jak se vyrábí podkova, a vyzkoušejte  si práci s kovem v naší muzejní dílně. Domů si odnesete drátovaného pivovarského koně.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit