PILSNER FEST 2015

Termín konání akce 3. 10. 2015 — 4. 10. 2015
Čas konání akce 11:00 - 1:30
Vstupné VSTUPNÉ Vstup na festival je zdarma.  Vstupné na doprovodný program: Festivalová prohlídka Pilsner Urquell jednotné vstupné: 70 Kč* Škola čepování Gambrinus jednotné vstupné: 70 Kč* Prohlídka Pivovarského muzea dospělí: 50 Kčděti, studenti, senioři: 0 Kč * Vstup na prohlídky zdarma: děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) Škola čepování Gambrinus je určena pouze pro starší 18 let. Online prodej vstupenek na festivalové prohlídky byl ukončen. Vstupenky zakoupíte na místě v Návštěvnickém centru (Pilsner Urquell, Gambrinus) nebo v Pivovarském muzeu (Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí).
Nádvoří Plzeňského Prazdroje, náměstí Republiky, Pivovarské muzeum

PILSNER FEST 2015

V sobotu 3. října 2015 ožije Plzeň pivovarským duchem a město si opět připomene historický okamžik, který se odehrál před 173 lety, byla v místním pivovaru uvařena první várka slavného plzeňského ležáku. Pro všechny příchozí je připraven nevšední program, jenž se odehraje v areálu Plzeňského Prazdroje, ale také na plzeňském náměstí Republiky. Obě hlavní centra Pilsner Festu – pivovar a náměstí, pak propojí ještě speciální koridor s dobrým jídlem i pivem, žongléry a dalšími tradičními artisty či autentickou hudbou v podobě průvodové dechovky a flašinetářů.

Protože se jedná o oslavu narozenin plzeňského piva, právě nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell bude samozřejmě hlavní hvězdou výčepů.

Doplní jej pokrmy tradiční i moderní gastronomie. Ve speciálních venkovních restauracích na nádvoří pivovaru i na náměstí představí to nejlepší, co se hodí k plzeňskému pivu například restaurace Na Spilce, Malostranská beseda či Lokál Pod divadlem. Jejich kuchaři vybrali pro oslavu zrození ležáku pečlivě degustační menu.Vyrazte proto na Pilsner Fest už před obědem a užijte si dobré jídlo, které můžete ochutnávat od 11 hodin. Návštěvníky čeká také spousta menších stánků s občerstvením, které byly vybrány ve spolupráci s kulinářským FRESH FESTIVALEM v Plzni.

Gurmánský zážitek doprovodí samozřejmě také kvalitní hudba. Znít bude ze dvou pódií, jedno bude umístěno přímo v areálu pivovaru a druhé na zmíněném plzeňském náměstí.

Návštěvníky Pilsner Festu pak určitě přímo na místě zaujmou i řemesla, která jsou bezprostředně spojena s pivovarnictvím. Svůj um předvedou bednáři, sladovníci nebo formani a dokážou tak, že i v dnešní době je jejich profese stále živá. Všichni, kdo si řemesla vyzkouší, můžou v těchto stanech soutěžit a získat tematické dárky.

Doprovodný festivalový program

Pilsner Urquell – festivalová prohlídka

Na Pilsner Festu také nebudou chybět speciální festivalové prohlídky pivovaru každých 15 minut od 10:00 do 21:00.  V rámci prohlídky budete mít jedinečnou příležitost navštívit bednářskou dílnu, která je návštěvníkům přístupná pouze v den konání Pilsner Festu, a vidět naše bednáře při práci. Poté se vydáte do sklepů, kde se vrátíte  do roku 1842 a setkáte se s jedním ze zakladatelů pivovaru Václavem Mirwaldem a plzeňským purkmistrem Martinem Kopeckým. A nakonec samozřejmě ochutnáte čerstvý nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell načepovaný přímo z dřevěného sudu.

Prohlídky startují v Návštěvnickém centru od 10:00 do 21:00 každých 15 minut. Délka prohlídky je 60 minut.

Vstupné: jednotné 70 Kč; děti do 6 let zdarma.

Online prodej vstupenek byl ukončen. Vstupenky na prohlídku si zakoupíte přímo na místě v Návštěvnickém centru.

Gambrinus – Škola čepování

Pivovar, kde se od roku 1869 vaří pivo Gambrinus otevře v sobotu 3.10. opět své brány veřejnosti. Připravil si pro vás školu čepování piva s ochutnávkou piv Gambrinus, během které vám jeden z našich sládků vysvětlí, jak se pozná kvalita piva a jak o něj správně pečovat. Dozvíte se také, jak se pivo správně čepuje, a budete mít možnost si pod odborným dohledem čepování sami vyzkoušet. Můžete si také prověřit své degustátorské schopnosti při trojúhelníkovém pivním testu. Zjistíte tak, zda jste opravdovými pivními znalci a dokážete rozeznat jeden odlišný vzorek ze tří, které dostanete k ochutnání. Program je vhodný pro starší 18 let.

Škola čepování začíná v Návštěvnickém centru ve 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00 a 21:00. Délka je 60 minut.

Vstupné: jednotné 70 Kč

Online prodej vstupenek byl ukončen. Vstupenky na Školu čepování si zakoupíte přímo na místě v Návštěvnickém centru.

Pivovarské muzeum  – Veleslavínova 6, Plzeň

Ani Pivovarské muzeum nebude o Pilsner Festu pozadu. Budete si zde moci poslechnout flašinetáře a samotnou prohlídku vyprávějící o příběhu piva od starověku do současnosti zpestří průvodci v historických kostýmech, kteří vám předvedou, jak fungovaly vybrané historické stroje a nástroje.

Otevírací doba:  v pátek 2.10. od 10 do 17 hodin a v sobotu 3.10. od 10 do 19 hodin. Délka prohlídky je cca 60 minut

Vstupné: dospělí 50 Kč; děti, student, senioři mají vstup zdarma.

Na prohlídku muzea není třeba rezervace. Vstupenky si zakoupíte na místě v Pivovarském muzeu.

Předvečer oslav v pátek 2.10.2015 od 16:30

Chcete zažít pivovarskou atmosféru a navštívit místo vzniku plzeňského originálu dříve, můžete si užít narozeninový nefiltrovaný Pilsner Urquell v kombinaci s výborným jídlem už v pátek 2. října večer na pivovarském nádvoří. V rámci předvečera oslav vás zde na sobotní hlavní program naladí vybrané pokrmy, nefiltrované pivo a lokální muzika.

Více informací o festivalu naleznete na www.pilsnerfest.cz.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit