Sorry, this entry is only available in Czech.

Výstava přibližuje dění v pivovaru v období první republiky, která letos slaví sté výročí. Věnuje se předně osobnostem a stavbám, které mu tehdy pomohly vtisknout jeho dnešní charakteristickou tvář. Stejně jako Plzeňský Prazdroj pečuje o svůj světově proslulý ležák Pilsner Urquell, stará se i o své tradice a historické dědictví, které můžete obdivovat kolem sebe i dnes.

„Plzeňské pivo se prostě stalo razítkem naší republiky…!“

Na panelovou výstavu na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj volně navazuje druhá část v prostoru Pivovarského muzea v Plzni, kde budou k vidění nejvzácnější pivovarské exponáty z doby první republiky nebo také unikátní propagační film Prazdroje z roku 1938. Zaposlouchat se bude možné do autentických prvorepublikových rozhlasových nahrávek.

Vyhlášení samostatného Československa znamenalo pro Měšťanský pivovar v Plzni (dnes Plzeňský Prazdroj) začátek nové éry. Po překonání obtížné poválečné situace nastala doba hospodářské prosperity a modernizace areálu i provozu. Světová hospodářská krize na čas utlumila dynamický rozvoj pivovaru. Druhá polovina 30. let přinesla do pivovaru nový náboj. Slávu Pilsner Urquell pomáhaly nově šířit také rozhlasové vlny a film. Motto „V Plzni se vaří, ale v celém světě se pije!“ dobylo svět.

Získala-li kvalita nějakého čsl. výrobku světového uznání a existuje-li nějaký produkt, jehož věhlas je staletou tradicí nerozlučně spjat s českou zemí – jest to pivo. Není prostě jiného výrobku, který by byl tak typicky československým, tak historicky proslaveným a lidsky tak blízkým nejširším vrstvám obyvatelstva kteréhokoliv národnosti – jako Plzeňské pivo. Kde selhávají zeměpisné znalosti o poloze naší republiky, kde nevědomost jest tak veliká, že nepomáhají ani jména jako Karlsbad, Masaryk, Praha, tam většinou ještě lze s úspěchem operovati slovem Pilsener. Plzeňské pivo se prostě stalo razítkem naší republiky a propagačním prostředkem, jehož význam po stránce národohospodářské a státně-prestižní jest nedocenitelným.“ Z dopisu Konzulátu Československé republiky v Singapore Ministerstvu zahraničních věcí ČSR o vývozu československého piva do Singapuru, 29. 5. 1935. Archiv MZV

MÍSTO KONÁNÍ

Nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj
4. 5. – 31. 10. 2018

Pivovarské muzeum v Plzni
31. 5. – 31. 10. 2018

Notice

In accordance with an order from the Ministry of Health of the Czech Republic, tours and experience programme are closed to public until further notice. Sorry for inconvenience.

If you have any questions, contact us at reservations@asahibeer.cz or by phone on +420 377 062 888.

Privacy settings

You can enable and disable different cookies here.

Save