(Čeština) Výstava – 180 let Prazdroje

Date 24. 6. 2022 — 24. 2. 2023
Time (Čeština) 10:00 - (Čeština) 18:00
Admission (Čeština) 150 Kč, výstava je součástí prohlídky  
(Čeština) Pivovarské muzeum
BUY THE EXPERIENCE
 
 
 
 
 
 

(Čeština) Výstava – 180 let Prazdroje

Sorry, this entry is only available in Czech.

ZVEME VÁS DO PIVOVARSKÉHO MUZEA V PLZNI NA JEDINEČNOU VÝSTAVU VĚNOVANOU 180. VÝROČÍ PIVOVARU PLZEŇSKÝ PRAZDROJ!

Výstavu uspořádal Archiv společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. a Pivovarské muzeum v Plzni speciálně k jubilejním sto osmdesátým narozeninám plzeňského pivovaru, jehož legendární ležák Pilsner Urquell slaví úspěch po celém světě.

Chceme vám proto představit jedinečný průřez 180 lety a poukázat na to nejcennější a nejzajímavější ze všech osmnácti dekád našeho pivovaru, pečlivě jsme vybrali ukázku našeho pivovarského (i národního) pokladu. Ve vystavených exponátech i četných obrazových dokumentech je zachycen příběh od počátku společných projektů plzeňských právovárečných měšťanů po současnost.

K vidění bude i sbírka luxusních reprezentačních předmětů, jako jsou například originální křišťálové pivní poháry, aukční lahve Pilsner Urquell či vzácné dary určené pro papeže v rámci obnovené tradice Velikonočního piva v roce 2011.

Prazdroj byl vždy součástí společenského i rodinného života, nezastupitelný při velkých oslavách i běžných událostech, od poloviny 19. století až po dnešní dny. Svou chutí inspiroval naše předky, stejně jako nás, a přispěl ke vzniku bezpočtu příběhů i pozoruhodných dnes již historických artefaktů. Oslavte s ním a spolu s námi naše „společné“ narozeniny.

Hlavní výstava probíhá od 24. 6. 2022 do 24. 2. 2023 v Pivovarském muzeu v Plzni.

Druhou část výstavy bude možné vidět od 4. 7. – 28. 7. 2022 před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

Vstup na výstavu je součástí vstupenky do Pivovarského muzea v Plzni.

Admission

Notice

In accordance with an order from the Ministry of Health of the Czech Republic, tours and experience programme are closed to public until further notice. Sorry for inconvenience.

If you have any questions, contact us at reservations@asahibeer.cz or by phone on +420 377 062 888.

Privacy settings

You can enable and disable different cookies here.

Save