menu
Kalendář akcí
5 prosinec
31 prosinec
2016

„V KAMENI, SÁDŘE A POD ZEMÍ“: VÝSTAVA V PLZEŇSKÉM HISTORICKÉM PODZEMÍ

Plzeňské historické podzemí 10:00 - 17:00

Sestupte do Plzeňského historického podzemí, do labyrintu sklepů, chodeb a studní. Dozvíte se více o historii města Plzně, o životě středověkých obyvatel města a navíc od poloviny června uvidíte také unikátní výstavu soch z kamene a předloh – modelů k sochám, které jsou vyrobeny ze sádry.

Sochy a modely vytvořili studenti sochařského oboru Střední a průmyslové školy Zámeček. Výstava je tvořena výběrem soch, které vznikly na půdě školy v několika posledních letech. Vystavované práce byly vybrány tak, aby harmonicky doplnily prostory a atmosféru Plzeňského historického podzemí.

Spletitá síť chodeb vyhloubených v kameni 9-12 metrů pod centrem města připomíná historii práce s kamenem. Skvěle jej doplní sochy moderní, práce nejmladší generace. Kromě kamenných skulptur výstava ukáže také práce vytvořené v sádře, které sloužily jako modely pro tvorbu z kamene. Studenti nejprve sochu vymodelovali v sochařské hlíně, odlili do sádry a poté z nich tvořili ročníkové či maturitní práce. Studentská díla si v Plzeňském historickém podzemí budete moci prohlédnout do konce roku 2016.