menu
Kalendář akcí
11 listopad
25 listopad
2017

Podzimní dílny v Pivovarském muzeu v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni 10:00 - 15:00

Vánoční a zimní čas se blíží a tak přijďte v listopadu do Pivovarského muzea, kde prostory historické Valečky proměníme opět v řemeslné dílny a budete si moci vyrobit s pomocí lektorů během tří listopadových sobot vždy tři různé výrobky. Ke zhotovení se budou využívat přírodní materiály a díla jistě využijete v domácnosti.

11. listopadu si uděláte radost svícínkem z březových polínek (pro menší děti předpřipravené, součástí je čajová svíčka), koupelnovou solí s českými bylinkami a přírodninami nebo dárkovou taštičkou z krabic od mléka a džusů s podzimními motivy šípků a trnek (ouška z provázků či zavírání na kolíček nebo svorkou z korkového špuntu).

18. listopadu vám k získání vánoční nálady pomůže čistě přírodní voňavá potpourri (balení do celofánového pytlíčku), kterou si s námi můžete vyrobit společně se srdíčkem z dřevěných koleček (závěsná ozdoba ve tvaru srdíčka, dřevěná kolečka lepená na starý karton) a zvířátek z korkových špuntů (na způsob těch z kaštanů, korkové špunty a klacíky).

25. listopadu pomůžete ptáčkům, kteří mají v zimě nedostatek potravy. Připravíte pro ně držáček na koule z ptačího zobu (ze dřeva, pro menší děti předpřipravené), jablíčka na způsob vrkoče (na párátkách plody pro příkrm ptáčků) a borové šišky plněné tukovou směsí se semínky.

Dílny pro Vás připravilo sdružení ENVIC.