Výstava – Reklamní plakáty a další tvorba Bohumila Konečného

Termín konání akce 1. 2. 2019 — 31. 3. 2019
Čas konání akce 8:00 - 17:00
Vstupné VSTUPNÉ zdarma
Návštěvnické centrum Plzeňské Prazdroje
 

Výstava – Reklamní plakáty a další tvorba Bohumila Konečného

Od února do března budete mít jedinečnou možnost zhlédnout výstavu Bohumila Konečného přímo v kinosálu Návštěvnického centra plzeňského pivovaru.

Bohumil Konečný, přezdívaný Bimba, je výjimečný a znovuobjevovaný malíř a ilustrátor 2. pol. 20. století. Narodil se v Plzni a až do absolvování reálky zde žil a později se sem rád vracel. Je mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, je ale i autorem řady reklamních plakátů a propagačních materiálů např. pro značky Tesla, Baťa, Barum, Jablonex, Sigma anebo náš Prazdroj. Svými pin-up girls – vnadnými kráskami, které pomáhaly propagovat exportní výrobky – proslul po celém světě.

Přijďte se podívat na výstavu a zavzpomínat na jedinečnou tvorbu tohoto nevšedního umělce, který vtiskl reklamní podobu našim nejznámějším československým značkám.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit