Výstava – Proud pro pohon a světlo

Termín konání akce 1. 4. 2022 — 30. 6. 2022
Čas konání akce
Vstupné 200 Kč, výstava je součástí prohlídky
Pivovar Proud
 
 
 

Výstava – Proud pro pohon a světlo

Výstava přibližuje cestu historií energetického zázemí pivovaru k výjimečné budově elektrické centrály pivovaru adaptované na experimentální pivovar Proud.

Dát industriálnímu dědictví nové využití, které zachovává smysl stavby a dává ji nový účel – to je filosofie Proudu. Budova bývalé elektrické centrály Měšťanského pivovaru v Plzni je úctyhodným technickým dílem. V roce 2019 – 2020 prošla procesem přeměny na Proud, která bude pokračovat i v dalších etapách.

Výstava nabízí, nejen technikům, zajímavý pohled do technického zákulisí pivovaru. K výrobě piva totiž nestačí pouze suroviny, je potřeba také energie. Nejprve to byla koňská a lidská síla, pak éra parních strojů. Výroba elektrické energie v pivovaru je provázána se slavným vynálezcem Františkem Křižíkem. K předním osobnostem technického rozvoje plzeňského pivovaru patří inženýr s vizí, František/Franz Spalek, který navrhl pět unikátních technických staveb pro vodní hospodářství a energetickou soběstačnost pivovaru. Přijďte je objevit na výstavě. K vidění jsou unikátní historické fotografie a plány.

VSTUPENKY NA PROHLÍDKU

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit