Podzimní inspirace 2013

Termín konání akce 26. 10. 2013 — 23. 11. 2013
Čas konání akce 10:00 - 18:00
Vstupné Vstupné Vstupné bude opět zvýhodněné pro opakované návštěvníky Podzimních inspirací: Vhodné pro všechny věkové kategorie 1. návštěva * 2.-5. návštěva Dospělí 70,- Kč 10,- Kč Děti starší 6 let, studenti, senioři starší 70 let 50,- Kč 10,- Kč Děti do 6 let zdarma zdarma * k 1. návštěvě mají starší 18 let nárok na ochutnávku 0,3l piva Pilsner Urquell.
Pivovarské muzeum v Plzni

Podzimní inspirace 2013

Pivovarské muzeum připravilo pro své návštěvníky další ročník tvůrčích dílen nazvaný Podzimní inspirace, který si klade i tentokrát za cíl zpříjemnit sychravé podzimní soboty.

V interiéru zachovalé středověké Valečky se budou moci návštěvníci seznámit s nejrůznějšími rukodělnými technikami. Cyklus tvůrčích dílem je koncipován tak, aby si na své přišly všechny věkové kategorie. Jednotlivé techniky předvádějí a zároveň vyučují zkušení lektoři. Zájemci se v průběhu každé soboty seznámí se dvěma až třemi aktivitami.

Témata podzimních inspirací:

  • 26. 10.   Ve znamení hub
  • 2. 11.      Ve znamení větru na strništích
  • 9. 11.      Ve znamení barevného listí
  • 16. 11.    Ve znamení prvních sněhových vloček
  • 23. 11.    Ve znamení blížících se Vánoc

Jednotlivé soboty se ponesou v duchu různých znameních.

Podzimní inspirace ve znamení hub

S vrcholící houbařskou sezónou si dámy i malé slečny mohou doladit svůj oděv parádníplstěnou broží s houbovou tématikou z přírodní či barvené ovčí vlny. 

A kdo nerad houby z lesa, ten si může pochutnat na těch perníkových, jejichž zdobení si každý návštěvník rovněž může vyzkoušet. Pro nejmenší bude připraven lehký houbový kvíz.

Podzimní inspirace ve znamení větru ve strništích

Ve druhé tvůrčí dílně si zájemci budou moci uplést zvonek nebo rybku z pedigu. Zároveň, za pomoci lektorů, si vyrobíte dekorativní podzimní věneček nebo roztomilé strašidýlko z přírodních materiálů.

Podzimní inspirace ve znamení barevného listí

S posledním padajícím listím si v Pivovarském muzeu budete moci vytvořit obrázek na plátno nebo na přinesený vlastní světlý oděv, jemuž byste rádi vtiskli nový podzimní vzhled. Zároveň vás lektoři seznámí s malířskou technikou – enkaustikou. Pro milovníky budepřipravena drátenická dílna, v níž se naučíte zdobit kamínky drátenickou technikou. Ti nejmenší se zabaví mimo jiné i skládáním zvířátek z kaštánků.

Podzimní inspirace ve znamení prvních sněhových vloček

Při čtvrté tvůrčí dílně vás zkušené lektorky naučí uplést si z drátků a korálků starobyle vyhlížející vánoční ozdoby ve tvaru sněhových vloček nebo hvězdiček. Také si budete moci pomocí papírového kotouče umotat krajkové sněhové vločky, které zkrášlí vaše příbytky v očekávání blížících se Vánoc. Tento den si budte moci navíc také vyrobit dekorativní kamenné těžítko zdobené technikou – dekupáž.

Podzimní inspirace ve znamení Adventu

Poslední tvůrčí dílna bude již zcela v duchu blížících se Vánoc. Naučíme vás vyrábět slaměné ozdoby, drátované zvonečky nebo ozdoby ze šustí pro váš vánoční stromeček. Celé Pivovarské muzeum provoní vánoční perníčky, které již od tohoto dne budou moci zájemci přihlašovat do 10. ročníku Soutěže o nejkrásnější vánoční perníček. Z perníku si zájemci budou moci sami vytvořit i perníkový adventní věnec.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit