Posezení na šalandě

Plocha 36 a 72 m2
Počet osob 15 - 25 osob
Délka programu 3 hodiny
Cena od 550 Kč
Nádvoří pivovaru
Napište nám

Vzhledem k aktuálním opatření dle nařízení vlády je maximální kapacita šalandy 25 osob.

Patříte-li mezi milovníky zážitkové gastronomie, rozhodně by na vašem seznamu navštívených míst neměla chybět pivovarská šalanda. Unikátní zážitek, ukrytý v labyrintu chodeb historických ležáckých sklepů, má sáhodlouhou historii. Zažijete tu příjemné posezení u nefiltrovaného nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které Plzeňský Prazdroj vyrobil tradiční metodou v historických pivovarských sklepích. A protože k zábavě pochopitelně patří i občerstvení, na prostřených stolech vás čeká celá řada pivních pochutin, lahodných sýrů a voňavých uzenin.

Pivo a jídlo je výlučnou náplní programu šalandy. Váš čas s přáteli mohou ale zpestřit i další aktivity. Například skládání nebo válení pivních soudků, či vyprávění veselých příhod a podzemních báchorek od zdejších sklepníků.

Šalanda je zkrátka únikem od všední reality. Ve zdejších sklepích se ztratíte ze signálu a zapomenete na čas. Pamatujte, že vše, co se stane v plzeňském podzemí, tady také zůstane…

Historie šalandy

Výraz „šalanda“ označoval místnost, kde se stravovala či odpočívala pivovarská chasa. První šalanda byla v Měšťanském pivovaru už v roce 1844. Na počátku 19. století se stavěly ve velkém, pro sladovníky, topiče, strojníky i bednáře. Poslední dochovaná zmínka o šalandách je z roku 1946.

Šalandy sloužily k odpočinku, stravování či zábavě. Byla v nich prkenná lůžka i nad sebou (palandy), sporák s nádobami na vaření a žlab k mytí nádobí. Uprostřed místnosti stály stoly, kolem skříně na nádobí a šatstvo dělníků.

Dnešní nově zbudované šalandy ve sklepích pivovaru Plzeňský Prazdroj slouží výhradně k zábavě.

Na co všechno se můžete těšit

  • Unikátní nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, který lze ochutnat pouze během prohlídky pivovaru nebo právě při posezení zde na šalandě, kvasí v otevřených dubových kádích a dozrává v dubových ležáckých sudech. Pivo se nefiltruje a nezbavuje kvasnic, které mu dávají nezaměnitelnou chuť, vůni a vzhled.
  • Sklepmistři přinesou pivo v kovových třílitrových mázech načepované přímo z ležáckého sudu. Z nich se pivo dříve běžně rozlévalo hostům.
  • Malá Bednářská šalanda pojme 15 hostů a velká Siberská šalanda až 25 hostů.
  • Příjemnou atmosféru na šalandě dotváří autentické pivovarské nářadí, které se skutečně užívalo při výrobě piva. Vybavení šalandy vyrobila pivovarská bednářská parta.

Rezervujte na e-mailu reservations@asahibeer.cz nebo zavolejte na telefonní číslo +420 377 062 888.

E-MAIL

CHYBA OVĚŘENÍ, JE NUTNÉ POTVRDIT, ŽE NEJSTE ROBOT. DĚKUJEME!

Rezervace

* Všechna pole jsou povinná

NE – ČT: 550 Kč/ osoba
PÁ – SO: 650 Kč/ osoba

Vzhledem k velkému zájmu a omezené kapacitě našich Šaland vám doporučujeme rezervovat si termín pronájmu s dostatečným předstihem.

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit