Posezení na Šalandě

Plocha 36 a 72 m2
Počet osob 15 - 50 osob
Délka programu 3 hodiny
Vstupné od 550 Kč
Nádvoří pivovaru
Napište nám

UPOZORNĚNÍ:

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví je od 13. 3. 2020 až do odvolání pivovar Plzeňský Prazdroj uzavřen pro veřejnost. Děkujeme za pochopení!
Vaše termíny pro objednané šalandy jsou automaticky zrušeny. Rádi vám nabídneme případně jiný termín. Kontaktujte nás na e-mail reservations@asahibeer.cz.

Patříte-li mezi milovníky zážitkové gastronomie, rozhodně by na vašem seznamu navštívených míst neměla chybět pivovarská šalanda. Unikátní zážitek, ukrytý v labyrintu chodeb historických ležáckých sklepů, má sáhodlouhou historii. Zažijete tu příjemné posezení u nefiltrovaného nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které Plzeňský Prazdroj vyrobil tradiční metodou v historických pivovarských sklepích. A protože k zábavě pochopitelně patří i občerstvení, na prostřených stolech vás čeká celá řada pivních pochutin, lahodných sýrů a voňavých uzenin.
Pivo a jídlo je výlučnou náplní programu šalandy. Váš čas s přáteli mohou ale zpestřit i další aktivity. Například skládání nebo válení pivních soudků, či vyprávění veselých příhod a podzemních báchorek od zdejších sklepníků.
Šalanda je zkrátka únikem od všední reality. Ve zdejších sklepích se ztratíte ze signálu a zapomenete na čas. Pamatujte, že vše, co se stane v plzeňském podzemí, tady také zůstane…

Historie šalandy

Výraz „šalanda“ označoval místnost, kde se stravovala či odpočívala pivovarská chasa. První šalanda byla v Měšťanském pivovaru už v roce 1844. Na počátku 19. století se stavěly ve velkém, pro sladovníky, topiče, strojníky i bednáře. Poslední dochovaná zmínka o šalandách je z roku 1946.

Šalandy sloužily k odpočinku, stravování či zábavě. Byla v nich prkenná lůžka i nad sebou (palandy), sporák s nádobami na vaření a žlab k mytí nádobí. Uprostřed místnosti stály stoly, kolem skříně na nádobí a šatstvo dělníků.

Dnešní nově zbudované šalandy ve sklepích pivovaru Plzeňský Prazdroj slouží výhradně k zábavě.

Na co všechno se můžete těšit

  • Unikátní nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, který lze ochutnat pouze během prohlídky pivovaru nebo právě při posezení zde na Šalandě kvasí v otevřených dubových kádích a dozrává v dubových ležáckých sudech. Pivo se nefiltruje a nezbavuje kvasnic, které mu dávají nezaměnitelnou chuť, vůni a vzhled.
  • Sklepníci přinesou pivo v kovových třílitrových mázech načepované přímo z ležáckého sudu. Z nich se pivo dříve běžně rozlévalo hostům.
  • Malá Bednářská šalanda pojme 26 hostů a velká Siberská šalanda až 50 hostů.
  • Příjemnou atmosféru na šalandě dotváří autentické pivovarské nářadí, které se skutečně užívalo při výrobě piva. Vybavení šalandy vyrobila pivovarská bednářská parta.

Rezervace

* Všechna pole jsou povinná

NE – ČT: 550 Kč/ osoba,
PÁ – SO: 650 Kč/ osoba

Vzhledem k velkému zájmu a omezené kapacitě našich Šaland vám doporučujeme rezervovat si termín pronájmu s dostatečným předstihem.

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví je od 13. 3. 2020 až do odvolání pivovar Plzeňský Prazdroj, Gambrinus, Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí uzavřen pro veřejnost. Děkujeme za pochopení!

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit