Výstava – Plzeň pod zemí

Termín konání akce 28. 9. — 28. 2.
Čas konání akce 10:00 - 17:00
Vstupné v rámci prohlídky Pivovarského muzea
Pivovarské muzeum v Plzni

Výstava – Plzeň pod zemí

Výstava „Plzeň pod zemí“ v Pivovarském muzeu v Plzni přibližuje historii spletitého podzemního labyrintu, který svojí délkou 13 km tvoří jeden z největších komplexů podzemních prostor u nás. Již 35 let je jejich nejatraktivnější část přístupná veřejnosti. Předcházela složitá a dlouhodobá obnova, která teprve vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.

Na výstavě bude k vidění dosud nikdy nezveřejněný jedinečný soubor fotografií z doby oprav a archeologických výzkumů v plzeňském podzemí v 60. – 90. letech minulého století. Výstava vznikla ve spolupráci se Západočeským muzeem, Západočeským institutem pro ochranu a dokumentaci památek, Archivem města Plzně a Správou veřejného statku města Plzně.

Zveme vás také na prohlídku samotného Plzeňského historického podzemí, kde k příležitosti 35. výročí prohlídkové trasy budou umístěny velkoformátové fotografie  zachycující opravy podzemí v 60. – 80. letech 20. století. Více informací a časy prohlídek najdete u Plzeňského historického podzemí.

Vstupné

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit