Výstava – 180 let Prazdroje

Termín konání akce 24. 6. 2022 — 24. 2. 2023
Čas konání akce 10:00 - 18:00
Vstupné 150 Kč, výstava je součástí prohlídky  
Pivovarské muzeum
Koupit zážitek

Výstava – 180 let Prazdroje

ZVEME VÁS DO PIVOVARSKÉHO MUZEA V PLZNI NA JEDINEČNOU VÝSTAVU VĚNOVANOU 180. VÝROČÍ PIVOVARU PLZEŇSKÝ PRAZDROJ!

Výstavu uspořádal Archiv společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. a Pivovarské muzeum v Plzni speciálně k jubilejním sto osmdesátým narozeninám plzeňského pivovaru, jehož legendární ležák Pilsner Urquell slaví úspěch po celém světě.

Chceme vám proto představit jedinečný průřez 180 lety a poukázat na to nejcennější a nejzajímavější ze všech osmnácti dekád našeho pivovaru, pečlivě jsme vybrali ukázku našeho pivovarského (i národního) pokladu. Ve vystavených exponátech i četných obrazových dokumentech je zachycen příběh od počátku společných projektů plzeňských právovárečných měšťanů po současnost.

K vidění bude i sbírka luxusních reprezentačních předmětů, jako jsou například originální křišťálové pivní poháry, aukční lahve Pilsner Urquell či vzácné dary určené pro papeže v rámci obnovené tradice Velikonočního piva v roce 2011.

Prazdroj byl vždy součástí společenského i rodinného života, nezastupitelný při velkých oslavách i běžných událostech, od poloviny 19. století až po dnešní dny. Svou chutí inspiroval naše předky, stejně jako nás, a přispěl ke vzniku bezpočtu příběhů i pozoruhodných dnes již historických artefaktů. Oslavte s ním a spolu s námi naše „společné“ narozeniny.

Hlavní výstava probíhá od 24. 6. 2022 do 24. 2. 2023 v Pivovarském muzeu v Plzni.

Druhou část výstavy bude možné vidět od 4. 7. – 28. 7. 2022 před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

Vstup na výstavu je součástí vstupenky do Pivovarského muzea v Plzni.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit