Vánoční výzva bednářů Plzeňského Prazdoje

Termín konání akce 28. 11. 2014 — 19. 12. 2014
Čas konání akce
Vstupné
Pivovar Plzeňský Prazdroj
 

Vánoční výzva bednářů Plzeňského Prazdoje

Pracujete rádi se dřevem? Pak přispějte k výzdobě vánočního stromu na nádvoří. Doneste do pivovaru do pátku 19. prosince vlastnoručně vyrobenou dřevěnou ozdobou, pivovaru a získejte pivní dárek.

Vánoční hvězda i dřevěné ozdoby z rukou bednářů Plzeňského Prazdroje ozdobily v pátek 28. listopadu pětadvacetiletou jedli. Aby bednáři, příslušníci jednoho z nejstarších řemesel pracujících se dřevem, podpořili řemeslnou tradiční výrobu ze dřeva, vyzývají širokou veřejnost a všechny, kdo pracují rádi se dřevem, aby i oni přispěli k výzdobě vánočního stromu vlastnoručně vyrobenou dřevěnou ozdobou.

Všechny přinesené ozdoby budou v pátek 19. prosince slavnostně zavěšeny na vánoční strom a na každého, kdo se zúčastní, čeká malý pivní dárek.

Pětadvacetiletou jedli dostal pivovar darem od svého dlouholetého příznivce. „Strom jsme získali od věrného milovníka plzeňského ležáku, čtyřiaosmdesátiletého Jiřího Burdy z Hradčan u Chlumčan,“ říká Jindřiška Eliášková, manažerka rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje. „Strom zasadil v revolučním roce 1989 a věnoval nám jej symbolicky u příležitosti výročí 25 let, během kterých pivovar urazil ohromný kus cesty, a plzeňský ležák šířil slávu českého piva a um našich pivovarníků po celém světě,“ dodává.

Bednáři, kteří se v průběhu roku starají o výrobu a údržbu klasických dubových sudů, pomohli strom přemístit na nádvoří pivovarského areálu a usadili jej na vánoční místo. „Bednáři nasadí na špičku jedle ručně vyřezanou betlémskou hvězdu a strom rozsvítí, čímž zároveň odstartují výzvu všem řemeslníkům a lidem, kteří pracují rádi se dřevem, aby přispěli do pátku 19. prosince svými dřevěnými ozdobami. Samozřejmě nejlépe s pivní tématikou,“ pokračuje Jindřiška Eliášková.

Pět dní před Štědrým dnem dostanou všichni, kteří se do zdobení letos zapojí, u vánočního stromu pivní nadílku. Bednáři vyberou nejhezčí z donesených ozdob a jejich autory odmění pivem na vánoční stůl. „Své vlastnoruční ozdoby mohou lidé nosit až do 19. prosince do Návštěvnického centra pivovaru,“ zakončuje Jindřiška Eliášková s tím, že ozdoby zůstanou na vánočním stromě přes celé svátky jako ukázka dovednosti českých lidí a obdivovat je budou návštěvníci pivovaru, kteří přijíždějí z celého světa.

Pro vaše případné dotazy k Výzvě Bednářů Plzeňského Prazdroje prosím kontaktujte Vlastislava Štrunce na tel.: 724 617 366

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit