Bednářské smolení ležáckých dubových sudů

Termín konání akce 18. 4. 2024
Čas konání akce 10:00 - 11:30
Vstupné 490 Kč
Pivovar Plzeňský Prazdroj
Koupit zážitek
 
 
 

Bednářské smolení ležáckých dubových sudů

Chcete zažít něco výjimečného? Přijďte se podívat na jarní bednářské smolení ležáckých sudů, které probíhá pouze dvakrát do roka a je to poprvé, kdy nabízíme možnost vidět smolení i veřejnosti!

Naši Prazdrojští bednáři vyrábějí sudy původním náročným postupem, který není zaznamenán v žádné učebnici! Dvakrát v roce, na jaře a na podzim, část sudů vyvalí ze sklepů a vysmolí. „Smolení je tradiční postup údržby dřevěných sudů a jde v podstatě o dezinfekci dubového sudu před jeho opětovným naplněním pivem. Velký ležácký sud má objem až 40 hektolitrů a prázdný váží 800 kg, proto práce vyžaduje přítomnost všech osmi členů party a hodně opatrnosti,“ vysvětluje vedoucí prazdrojské bednářské party Karel Hofman. Záběry ze smolení můžete vidět v tomto videu.

Kromě samotného smolení budete mít možnost nahlédnout i do bednářské dílny, kde se mimo jiné vyrábějí i ručně zhotovené korbele, hodiny či soudky. A na závěr nebude chybět ani návštěva historických sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného piva Pilsner Urquell. Tak neváhejte a objevte tajemství tohoto krásného řemesla!

Vstupné

490 Kč

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit