Big bandy v pivovaře

Termín konání akce 20. 6. 2015
Čas konání akce 12:30 - 23:00
Vstupné VSTUPNÉ Vstup na akci je zdarma.
Nádvoří Plzeňského Prazdroje, Restaurace Na Spilce
 

Big bandy v pivovaře

20. června to od 12.30 na nádvoří Plzeňského Prazdroje pořádně rozbalí české a slovenské big bandy.

Festival Jazz bez hranic sem přiveze Junior Big Band Litvínov, Plzeňský Big Band se zpěvačkou Petrou Brabencovou, Swingless Jazz Ensemble Nitra, North Big Band a Big Band VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka. Těm všem bude patřit pivovarské nádvoří během odpoledne.

Večer od 19 hodin vystoupí v restauraci Na Spilce Milan Svoboda & Ivan Audes Quartet & jam session.

Junior Big Band ZUŠ Litvínov vznikl v roce 2002 a pod taktovkou ředitele ZUŠ Jaroslava Sochora působil 8 let, během nichž absolvoval desítky vystoupení v ČR i v zahraničí a získal opakovaně přední ocenění na prestižních soutěžích (soutěže orchestrů vyhlašované MŠMT, mezinárodní soutěž Swingin‘ Saxonia,  Zlatá nota Děčín aj.). V roce 2010 prošel tento orchestr téměř kompletní obměnou členů a pod vedením nového dirigenta Františka Krtičky působí dodnes. V posledních letech se pravidelně zúčastňuje jazzových festivalů a přehlídek převážně v severočeském regionu a okolí, výjimečně i v zahraničí (Německo, Itálie). Repertoár orchestru se zaměřuje zejména na jazz druhé poloviny 20. století. K největším úspěchům souboru v poslední době patří titul absolutního vítěze soutěže jazzových orchestrů ZUŠ vyhlašované MŠMT v červnu 2014.

Plzeňský big band vznikl v říjnu 2014 jako reprezentace muzikálového orchestru Divadla J.K.Tyla a skládá se převážně z hudebníků tohoto tělesa. Premiérový koncert orchestru se uskutečnil 26.12.2014 na Malé scéně v Novém divadle Plzeň, kde se big band představil swingovým koncertem známých světových autorů a rovněž doprovodil  hlavního hosta, zpěváka Ondřeje Rumla. S orchestrem zazpívá Petra Brabencová, sólistka Karlovarského reprebandu a vítězka prestižní soutěže Karlovarský hlas.

Swingless Jazz Ensamble vznikl v roce 1999 při ZUŠ v Mojmírovciach jako školský jazzový soubor. Poté působil v SZUŠ ARS Studiu a v současné době je jeho zřizovatelem Soukromá základní umělecká škola Heleny Madariové v Nitře. Členové orchestru, sdružení kolem bandleadera Martina Štourače, jsou absolventy těchto škol a konzervatoří. Orchestr hraje standardní swingový big bandový repertoár, zvláště se zaměřuje na odkaz orchestru Counta Basieho (který mimochodem vystoupí v rámci podzimního festivalu Jazz bez hranic v Plzni). V roce 2011 získal orchestr stříbrné pásmo na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici, rok na to získal dokonce na big-bandové soutěži v Budapešti ocenení Special Gold v kategorii A

North Big Band vznikl na přelomu let 2004 – 2005 ze Studentského big bandu, který byl založen na podzim roku 1992. Koncertoval na jazzových festivalech v Karlových Varech, pro Jazzovou sekci ARTFORUM v Praze, na Jazzovém festivalu ve Velkých Losinách, na Jazzových hodech v Liberci, v Kladně, na big bandových festivalech v Praze, Lanškrouně, Chrudimi, Plzni, Rokycanech, Chomutově, České Lípě, Děčíně, Kraslicích a při Jazzovém jaru v Lokti nad Ohří. Od roku 1994 big band účinkoval v řadě evropských zemí. Swingovou a jazzovou hudbou rozdával radost posluchačům v Německu, Itálii, Španělsku, Chorvatsku, Norsku, Švýcarsku a Švédsku. Od roku 2003 je jeho součástí vokální kvarteto 4 Voices. Veškeré úpravy kompozic pro orchestr provádí František Krtička.

Big Band VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka je moderní kapela, sestavená ze studentů a absolventů jazzové katedry Konzervatoře Jaroslava Ježka. Vznikl v roce 2005 pod vedením profesora Milana Svobody. Specializuje se na původní repertoár, v němž převažují kompozice M. Svobody a členů orchestru. Byl hlavním protagonistou koncertů u příležitosti 100. výročí narození J. Ježka (Jazz na Hradě, divadlo ABC). V roce 2007 se zúčastnil celosvětové soutěže studentských orchestrů v Monterey v Kalifornii – Next Generation Festival, kde se dostal do finále jako jediný neamerický orchestr. V roce 2010 absolvoval orchestr úspěšné turné na Taiwanu a ve Vietnamu. V červnu 2013 se zúčastnil mezinárodního workshopu a festivalu v Iserlohnu a Dortmundu a vystoupil na Bohemia Jazz Festu. Koncertoval na festivalu big bandů Marezjazz ve Slovinsku a v Itálii.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit