menu

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

 

Setkejte se s legendou Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Kam vás zavede naše trasa

Pivovar Plzeňský Prazdroj nabízí prohlídky, které potěší pivní fanoušky i milovníky historie. Prohlédnete si autentická místa, kde se před 170 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. Z Návštěvnického centra se pivovarským autobusem přesuneme k jedné z nejmodernějších stáčíren s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.  Poznáte suroviny, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří. Ukážeme vám i srdce pivovaru – tři varny napříč stoletími. Vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaného piva Pilsner Urquell v historických sklepech.

Stáčírna

Z nádvoří pivovaru vás odvezeme pivovarským autobusem na prohlídku nové stáčírny, která patří mezi nejmodernější v Evropě a její kapacita je úctyhodných 120 000 lahví za hodinu.

Bohužel z provozních důvodů není možné ovlivnit chod stáčecích linek a nemůžeme proto garantovat, že v době prohlídek budou stáčecí linky plně v provozu.

Expozice surovin

Plzeňský Prazdroj má největší osobní výtah v ČR. Tím vyjedeme k unikátnímu panoramatickému kinu. Po shlédnutí filmu o tajemství výroby piva Pislner Urquell se všemi smysly můžete seznámit s jedinečnými surovinami, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří –měkká plzeňská voda, u nás vyrobený slad se speciální odrůdy českého jarního dvouřadého ječmene, chmel Žatecký poloraný červeňák a speciální pivovarské kvasnice.

Varny

Představíme vám varny napříč třemi stoletími. Uvidíte varní pánev, ve které byla uvařena první várka plzeňského ležáku 5. října 1842. Díky obětavosti a odvaze zaměstnanců pivovaru tato měděná pánev přežila obě světové války a dochovala se dodnes. V historické varně z počátku 20. století vám představíme unikátní varní proces piva Pilsner Urquell. Nahlédnete i do moderní varny z roku 2004 a přesvědčíte se, že přestože se technologie vyvíjejí, starobylý postup vaření piva Pilsner Urquell zachováváme stále stejný.

Expozice Lidé Pilsner Urquell

V tomto místě vyprávíme příběh lidské práce a fortelu. Seznámíte zde nejen se sládky, ale i dalšími pivovarskými profesemi, bez kterých bychom úspěšný příběh piva Pilsner Urquell psát nemohli. V expozici vám přiblížíme každodenní dřinu, která vedla ke vzniku pivovaru a k jeho světové proslulosti. Ukážeme odhodlání, píli a vytrvalost, kterou si v Plzni předávají z generace na generaci.

Historické sklepy

Užijte si jedinečnou atmosféru historických pivovarských sklepů. Prohlédnete si spilečné kádě a zjistíte, co je to „pivní deka“. Pivovar Plzeňský Prazdroj zde dodnes vyrábí malou část produkce piva Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka Josefa Grolla – kvašením v dřevěných otevřených kádích a zráním v dubových ležáckých sudech.

Degustace piva

Na nefiltrované nepasterizované pivo Pilsner Urquell vás Plzeňský Prazdroj zve v závěru prohlídky (pouze pro dospělé). V ležáckých sklepech vás čeká degustace nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z dubového ležáckého sudu. Toto jedinečné nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell si můžete vychutnat pouze na prohlídce pivovaru nebo během zážitkových programů v Šalandách.

Otevírací doba

Časy prohlídek pro individuální návštěvníky: 

Následující časy prohlídek jsou určeny pro individuální návštěvníky a malé skupiny do 10 osob.

Vzhledem k aktuálnímu velkému zájmu o prohlídky pivovaru, vám doporučujeme zakoupit si vstupenku v Návštěvnickém centru s dostatečným předstihem v den návštěvy. Na uvedené časy prohlídek není bohužel v současné době možné provést rezervaci.

Skupinám 10 a více osob zarezervujeme prohlídku v jimi vybraném termínu na níže uvedených kontaktech.

červenec - srpen 2015
češtině: Pondělí – Neděle: 10:30, 12:45, 14:30, 16:15, 18:00*
angličtině: Pondělí – Neděle: 10:45, 13:00, 14:45, 16:30, 18:30*
němčině: Pondělí – Neděle: 13:30, 15:00, 16:45
ruštině: Pondělí – Neděle: 13:15
září 2015
češtině: Pondělí – Pátek: 12:45, 14:30, 16:15, 18:00Sobota – Neděle: 10:30, 12:45, 14:30, 16:15, 18:00*
angličtině: Pondělí – Neděle: 10:45, 13:00, 14:45, 16:30, 18:30*
němčině: Pondělí - Neděle: 13:30, 15:00, 16:45
ruštině: Pondělí – Neděle: 13:15

* v 18:00 a 18:30 - zpestřená prohlídka, které nezahrnuje prohlídku stáčecí linky, ale místo toho si v pivovarských sklepích vyzkoušíte, jak dříve sklepmistři manipulovali s dřevěnými sudy.

 

 

Cena prohlídky

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné
Pilsner Urquell
Prohlídka v českém jazyce
149 Kč 89 Kč
Pilsner Urquell
Prohlídka v cizím jazyce
199 Kč 109 Kč

Zlevněné vstupné platí pro: děti od 6 let, studenty do 26let, seniory nad 70 let, TP, ZTP, držitele HI YHA karty.

Držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) mají všechny prohlídky Plzeňského Prazdroje zdarma.

Při zakoupení vstupenky na dvě a více různých našich prohlídek získáváte slevu na vstupném 25%. Bližší informace najdete v podrobném ceníku (PDF).

Další informace o prohlídce

  • Kapacita skupiny na prohlídku pivovaru Pilsner Urquell je max. 45 osob.

  • Délka prohlídky je 100 min.

  • Prohlídka Pilsner Urquell je bezbariérová.

  • Pro návštěvu sklepů doporučujeme teplejší oblečení – teplota se pohybuje okolo +5 °C.

  • Z provozních důvodů bohužel nemůžeme garantovat, že stáčecí linky budou při vaší návštěvě plně v chodu.

  • Součástí prohlídky je ochutnávka piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).

Prohlídka pro skupiny 10 a více osob:

  • Skupinám 10 a více osob nabízíme prohlídku v těchto jazykových variantách: češtině, angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, italštině a španělštině
  • Termín si můžete zvolit dle vašich požadavků. V časy mimo otevírací dobu Návštěvnického centra vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu.
  • Prohlídku prosím objednávejte min. 3 dny předem

Pro mladší 18 let je vstup na standardní prohlídkovou trasu Pilsner Urquell povolen pouze se souhlasem a pod trvalým dozorem rodičů či jiné odpovědné doprovázející osoby starší 18 let a plně způsobilé k právním úkonům (např. učitele, průvodce).

Kudy do pivovaru

Plzeňský Prazdroj - Návštěvnické centrum

U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň
GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

Rádi zodpovíme vaše dotazy či zarezervujeme prohlídku denně od 8:00 do 17:00

Další kontaktní údaje Napište nám
Zážitky v pivovaru

Zažijte nezapomenutelné chvíle na ve škole čepování piva, během párty v pivovaru Gambrinus nebo jako pivovarští tovaryši.

Zjistit více
Dárkový poukaz

Prohlídka pivovaru, zážitkový program nebo pivní suvenýr podle vlastního výběru jsou ideálním dárkem pro každého muže, co pivo může.

Koupit
Program pro školy

Pivovarské muzeum nabízí výukové programy pro školy o historii města Plzně a historických řemeslech.
 

Zjistit více
Další nabídka pivovaru
Ocenění pivovaru
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj získala prestižní ocenění
již podruhé za sebou

Naše prohlídková trasa Pilsner Urquell zazářila na stránkách nezávislého turistického portálu TripAdvisor.com i v roce 2014. Již podruhé jsme získali prestižní ocenění Certificate of Excellence a zařadili jsme se tak mezi deset procent celosvětově nejlépe hodnocených turistických destinací.