menu

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Setkejte se s legendou Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Kam vás zavede naše trasa

Pivovar Plzeňský Prazdroj nabízí prohlídky, které potěší pivní fanoušky i milovníky historie. Prohlédnete si autentická místa, kde se před 170 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. Z Návštěvnického centra se pivovarským autobusem přesuneme k jedné z nejmodernějších stáčíren s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.  Poznátesuroviny, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří. Ukážeme vám i srdce pivovaru – tři varny napříč stoletími. Vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaného piva Pilsner Urquell v historických sklepech.

Stáčírna

Z nádvoří pivovaru vás odvezeme pivovarským autobusem na prohlídku nové stáčírny, která patří mezi nejmodernější v Evropě a její kapacita je úctyhodných 120 000 lahví za hodinu.

Bohužel z provozních důvodů není možné ovlivnit chod stáčecích linek a nemůžeme proto garantovat, že v době prohlídek budou stáčecí linky plně v provozu.

Expozice surovin

Plzeňský Prazdroj má největší osobní výtah v ČR. Tím vyjedeme k unikátnímu panoramatickému kinu. Po shlédnutí filmu o tajemství výroby piva Pislner Urquell se všemi smysly můžete seznámit s jedinečnými surovinami, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří –měkká plzeňská voda, u nás vyrobený slad se speciální odrůdy českého jarního dvouřadého ječmene, chmel Žatecký poloraný červeňák a speciální pivovarské kvasnice.

Varny

Představíme vám varny napříč třemi stoletími. Uvidíte varní pánev, ve které byla uvařena první várka plzeňského ležáku 5. října 1842. Díky obětavosti a odvaze zaměstnanců pivovaru tato měděná pánev přežila obě světové války a dochovala se dodnes. V historické varně z počátku 20. století vám představíme unikátní varní proces piva Pilsner Urquell. Nahlédnete i do moderní varny z roku 2004 a přesvědčíte se, že přestože se technologie vyvíjejí, starobylý postup vaření piva Pilsner Urquell zachováváme stále stejný.

Expozice Lidé Pilsner Urquell

V tomto místě vyprávíme příběh lidské práce a fortelu. Seznámíte zde nejen se sládky, ale i dalšími pivovarskými profesemi, bez kterých bychom úspěšný příběh piva Pilsner Urquell psát nemohli. V expozici vám přiblížíme každodenní dřinu, která vedla ke vzniku pivovaru a k jeho světové proslulosti. Ukážeme odhodlání, píli a vytrvalost, kterou si v Plzni předávají z generace na generaci.

Historické sklepy

Užijte si jedinečnou atmosféru historických pivovarských sklepů. Prohlédnete si spilečné kádě a zjistíte, co je to „pivní deka“. Pivovar Plzeňský Prazdroj zde dodnes vyrábí malou část produkce piva Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka Josefa Grolla – kvašením v dřevěných otevřených kádích a zráním v dubových ležáckých sudech.

Degustace piva

Na nefiltrované nepasterizované pivo Pilsner Urquell vás Plzeňský Prazdroj zve v závěru prohlídky (pouze pro dospělé). V ležáckých sklepech vás čeká degustace nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z dubového ležáckého sudu. Toto jedinečné nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell si můžete vychutnat pouze na prohlídce pivovaru nebo během zážitkových programů v Šalandách.

Časy prohlídek

V českém jazyce: Pondělí – Neděle: 12:30, 14:00, 16:00
V anglickém jazyce: Pondělí – Neděle: 12:45, 14:15, 16:15
V německém jazyce: Pondělí – Pátek: 15:00
Sobota – Neděle: 13:30, 15:00
V ruském jazyce: Pondělí – Neděle: 13:15

Časy prohlídek se mohou měnit podle návštěvnosti pivovaru. Doporučujeme vám si je před vaší návštěvou zde ještě jednou ověřit. Tyto časy prohlídek jsou určeny pro individuální návštěvníky a malé skupiny. Skupinám od 10 osob zarezervujeme prohlídku v jimi vybraném termínu.

Cena prohlídky

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné
Pilsner Urquell
Prohlídka v českém jazyce
140 Kč 80 Kč
Pilsner Urquell
Prohlídka v cizím jazyce
190 Kč 100 Kč

Zlevněné vstupné platí pro: děti od 6 let, studenty do 26let, seniory nad 70 let, TP, ZTP, držitele HI YHA karty.

Držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) mají všechny prohlídky Plzeňského Prazdroje zdarma.

Při zakoupení vstupenky na dvě a více různých našich prohlídek získáváte slevu na vstupném 25%. Bližší informace najdete v podrobném ceníku (PDF).

Další informace o prohlídce

  • Kapacita skupiny na prohlídku pivovaru Pilsner Urquell je max. 50 osob.

  • Délka prohlídky je 100 min.

  • Prohlídka Pilsner Urquell je bezbariérová.

  • Pro návštěvu sklepů doporučujeme teplejší oblečení – teplota se pohybuje okolo +5 °C.

  • Z provozních důvodů bohužel nemůžeme garantovat, že stáčecí linky budou při vaší návštěvě plně v chodu.

  • Součástí prohlídky je ochutnávka piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).

Prohlídka pro skupiny od 10 osob:

Prohlídka pro skupiny od 10 osob:

  • nabízíme v těchto jazykových variantách: češtině, angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, italštině a španělštině
  • Termín si můžete zvolit dle vašich požadavků. V časy mimo otevírací dobu Návštěvnického centra vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu.
  • Prohlídku prosím objednávejte min. 3 dny předem

Pro mladší 18 let je vstup na standardní prohlídkovou trasu Pilsner Urquell povolen pouze se souhlasem a pod trvalým dozorem rodičů či jiné odpovědné doprovázející osoby starší 18 let a plně způsobilé k právním úkonům (např. učitele, průvodce).

Další nabídka pivovaru