Výstava Foto Vaneš – Plzeň a Plzeňský Prazdroj očima tří generací plzeňských fotografů

Termín konání akce 27. 3. 2014 — 31. 5. 2014
Čas konání akce 10:00 - 18:00
Vstupné VSTUPNÉ v rámci standardního vstupného Pivovarského muzea
Pivovarské muzeum v Plzni

Výstava Foto Vaneš – Plzeň a Plzeňský Prazdroj očima tří generací plzeňských fotografů

letošním roce slaví Pivovarské muzeum v Plzni 55. výročí od svého slavnostního otevření. V průběhu tohoto významného roku se v původním právovárečném domě uskuteční několik zajímavých výstav.

Aktuálně se koná výstava fotografií z ateliéru Foto Vaneš, kdy se návštěvníci během prohlídky muzea budou moci na Valečce potěšit s fotografiemi z posledních sta let mohou až do konce května 2014.

Vanešovi se pohybují ve světě fotografie již po tři generace:

Nejstarší z rodiny Alois (1896–1963) se vyučil fotografem v době, kdy první průkopníci dokázali prosadit fotografování jako svébytný obor. Po deseti letech praxe pomocníka fotografa si založil vlastní ateliér. Firma se rychle rozrůstala a časem přesídlila do domu Adria naproti dnešnímu divadlu J. K. Tyla. Alois Vaneš se orientoval především na ateliérovou kolorovanou portrétní fotografii, a tak se stal doslova dvorním fotografem slavných osobností divadla.

V jeho šlépějích pokračoval syn Sláva (1925–2006), který se zabýval především průmyslovou a reportážní fotografií, na stovkách snímků zachytil nevšední krásy Šumavy, vedle toho však nafotil i řadu zajímavých aktů

Nejmladší z rodiny, Marek Vaneš (*1965), se od začátku své profesionální kariéry věnoval krajinářské fotografii a spolupracoval s řadou populárních rockových kapel. Od roku 1994 se soustředí především na reklamní fotografování pro muzea, hotely a firmy. Jednou z nich je i Plzeňský Prazdroj.

A právě z této dlouhodobé a po celé tři generace doložené spolupráce s pivovarem těží celá výstava v Pivovarském muzeu. 

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit