Speciální Pilsner Fest prohlídky pivovaru

Termín konání akce 6. 10. 2018
Čas konání akce 10:00 - 20:00
Vstupné VSTUPNÉ 150 Kč / osoba v ceně brožura Prazdroj před 100 lety a dnes
Pivovaru Plzeňský Prazdroj

Speciální Pilsner Fest prohlídky pivovaru

Pouze v den největší oslavy piva, Pilsner Festu, bude zpřístupněn speciální festivalový prohlídkový okruh, během kterého nahlédnete do elektrocentrály, bednárny a nebude chybět ani oblíbená zastávka v pivovarských ležáckých sklepích s ochutnávkou piva. Navíc letos slavíme 120 let od první registrace světoznámé ochranné známky Plzeňský Prazdroj/Pilsner Urquell.

V elektrocentrále, která je součástí Spalkova projektu – František Spalek se vepsal do historie tím, že umožnil pivovaru nezávislost na dodávkách vody a elektřiny – vám povyprávíme příběh Jubilejní historické brány. Na zmenšeném modelu brány (1:25), který nám na tento den zapůjčil Park Boheminium, vám popíšeme symboliku znaků, výstavbu a její nynější restaurování v zájmu péče o naše historické dědictví. Jubilejní brána je pro náš pivovar velmi významná, jelikož se stala jeho symbolem v roce 1926, kdy vznikla ochranná známka Měšťanského pivovaru s branou na ležáckém sudě, která je používaná dodnes.

Další zastávkou bude návštěva bednárny Plzeňské Prazdroje. Budova dříve sloužila jako říční vodárna, která byla zřízena pro zásobování užitkovou vodou. V roce 2007 proběhla rekonstrukce a budova se přeměnila v dílnu pivovarských bednářů, kde uchováváme tradiční bednářské řemeslo. Bednáři vyrábí nové kvasné kádě, ležácké sudy a pečují kádě a sudy v historických ležáckých sklepech, ve kterých se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell. To ochutnáte závěrem prohlídky, kdy dojdete do pivovarských sklepů. Jedinečné nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů si totiž lze dopřát pouze během prohlídky.

Prohlídky se budou konat každých 15 minut od 10:00 do 20:00 hodin. Vstupenky lze zakoupit online ZDE.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit