Obří loutky zavítají do pivovaru

Termín konání akce 28. 8. 2015
Čas konání akce 8:00 - 17:00
Vstupné VSTUPNÉ Vstup na akci je zdarma.
Nádvoří Plzeňského Prazdroje

Obří loutky zavítají do pivovaru

Prohlédněte si obří loutky Carros de Foc, dříve než vyrazí do plzeňských ulic! V pátek 28. srpna od 8:00 do 17:00 budou loutky odpočívat na nádvoří Plzeňského Prazdroje a odtud se vydají na svou pouť do centra města.

Pět z osmi obřích loutek španělské divadelní skupiny Carros De Foc, které poprvé zavítají do České republiky, si budete moci zblízka prohlédnout na nádvoří Plzeňského Prazdroje celý pátek až do 17:00 hodin. Bude to nejdelší doba, kdy budou loutky k vidění společně na jednom místě. Přijďte se podívat na draka, rytíře Emila, koně, vlčici-chrtku nebo velblouda Kamila.

Nejdelší z loutek – jednadvacetimetrový Drak fascinuje svojí obrovskou velikostí a realistickou podobou. Draka bude hlídat Rytíř Emil – obří socha s výškou 5,5 metrů a vážící 500 kg podobající se člověku. Kůň byl vytvořen již v roce 1994, na rozdíl od ostatních loutek nemá tato loutka vlastní motor, takže 1200kg živé váhy musí pohánět lidská síla a jeho výška se pohybuje od 4 do 6 metrů, to když se postaví na zadní.  Vlčice, tedy Chrtka, která v Plzni od dob vzniku plzeňského znaku trochu ztloustla, je vysoká 3,10m a uveze až 8 osob. Velbloud, vlastním jménem Kamil má v sobě motor, váží 2200 kg, měří 2,9 m na výšku a 2,2 m na šířku a uveze 2 lidi.

V 17 hodin vyrazí loutky z pivovaru do centra Plzně a stanou se hlavními hvězdami speciálního site-specific představení La Niña, kde loutky společně s desítkami akrobatů, tanečníků, muzikantů a akrobatů promění historické centrum Plzně v divadelní jeviště. Součástí večerního představení bude kromě loutek originální hudba, akrobacie či fascinující práce se světlem. Připravuje ho mezinárodní tým a hlavní roli v něm hrají nejen loutky, kolem nich bude ještě zhruba stovka lidí. Svůj hlas loutkám přislíbili zapůjčit například vynikající dabéři Martin Stránský, Jiří Lábus či Antonín Procházka.

Detaily k jednotlivým loutkám a celému programu, který probíhá od pátku 28.8. do neděle 30.8. najdete na http://www.plzen2015.cz/cs/obriloutkyvplzni

Dopravní omezení:
V pivovaru vás během pobytu loutek žádná dopravní omezení nečekají, ale upozorňujeme, že v centru Plzně dojde ke krátkodobým omezením v dopravě a parkování v místech, kudy půjde průvod obřích loutek.
Přehled dopravních omezení, zákazy parkování, krátkodobé uzavírky ulic a další detaily najedete na http://www.plzen2015.cz/cs/obriloutkyvplzni

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit