Muzejní noc 2019 aneb slavíme 60 let Pivovarského muzea

Termín konání akce 31. 5. 2019
Čas konání akce 18:00 - 24:00
Vstupné 50 Kč
Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí

Muzejní noc 2019 aneb slavíme 60 let Pivovarského muzea

Nenechte si ujít Plzeňskou muzejní noc. Srdečně vás zveme do Pivovarského muzea, které se ponese ve velkolepém stylu oslavy 60. výročí.

Pivovarské muzeum vás přivítá od šesté hodiny večerní za svitu loučí a doprovodem harmoniky přímo z pavlače muzea. Prohlídky se budou konat až do půlnoci, během kterých uslyšíte hrát původní orchestrion, uvidíte rozpohybovaný parní stroj, vyposlechnete si příběhy hvozdu a sladovny. Na valečce vám představí unikátní výstavu k 60. výročí muzea samotné autorky. A na netradičně osvětlených hradbách muzea budeme opékat buřty, které vám vydáme oproti vstupence zdarma. Vstupné do muzea činí 50 Kč/ osobu. Prohlídky není zapotřebí si předem rezervovat, neboť  muzeum si procházíte sami a průvodci vám uvnitř muzea budou k dispozici pro názorné ukázky a přednášky.

Plzeňské historické podzemí nabídne v rámci Muzejní noci každých 20 minut komentované hodinové prohlídky podzemí. Poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Symbolické vstupné je 50 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma. Pouze upozorňujeme, že děti do 3 let není z bezpečnostních důvodů pustit na trasu. Doporučujeme si prohlídku koupit předem online. Prohlídky jsou zpoplatněny mimořádným vstupným 50 Kč/ osobu.

Navíc po celý večer budete moci  na dvorku Pivovarského muzea posedět s pivem Pilsner Urquell a obdivovat práci bednářů Plzeňského Prazdroje.

Během Muzejní noci bude možné navštívit rovněž Západočeské muzeum v Plzni, Západočeskou galerii v Plzni, Galerii města Plzně, Galerii Jiřího Trnky, Galerii Ladislava Sutnara, Český rozhlas Plzeň a Muzeum rodiny  Škodů.

Festival muzejních nocí 2019 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR. Další festivalové akce naleznete na www.muzejninoc.cz.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit