„Kabinet kuriozit“ – výstava Dalibora Nesnídala v Pivovarském muzeu v Plzni

Termín konání akce 8. 7. 2016 — 23. 10. 2016
Čas konání akce 10:00 - 18:00
Vstupné VSTUPNÉ Dle aktuálního ceníku
Pivovarské muzeum v Plzni

„Kabinet kuriozit“ – výstava Dalibora Nesnídala v Pivovarském muzeu v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni představuje výstavu malíře, sochaře, ilustrátora a rytce skla Dalibora Nesnídala „Kabinet kuriozit“.

Díla jsou určena pro připravovanou stálou expozici zámku ve Štědré. Výstava, jak sám autor říká, je tak trochu z jiného soudku nežli jeho klasická tvorba.  Díla jsou vyrobena z různých, především přírodních materiálů posbíraných po celém světě. Důležitou složkou je kůže, mořské houby a řasy nebo kosti, které dávají výstavě mírně morbidní ráz, ale zároveň dodávají exponátům z nich vyrobených autenticitu a nádech černého humoru.

Uvidíte například „Šamanova medvídka“, „Bytosti z mořských hlubin“, „Muže, který vyrostl v bedně od vína“ či „Mumii faraónova veslaře“.

Dalibor Nesnídal původně vystudoval obor umělecké kovářství. V roce 1981 začal pracovat jako rytec skla ve sklárně Moser. V té době vytvořil i první objekty ze sklářského odpadu. Od roku 1990 do roku 2009 spolupracoval se sklárnou Milan Mottl v Karlových Varech. V současnosti žije a tvoří v malé vesničce Semtěš nedaleko Žlutic. Pod jeho rukama vznikají ze skla neopakovatelná umělecká díla, v nichž kombinuje sklo s kovem, dřevem a různými přírodními materiály. Maluje obrazy, mapy, ilustruje knihy a časopisy a říká: „Je tolik věcí, které bych se chtěl naučit, a tolik věcí bych chtěl ještě vytvořit, že na to jeden lidský život nemůže stačit.“ Od roku 1993 aktivně vystavuje svá díla nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit