Historický víkend

Termín konání akce 7. 6. 2019 — 9. 6. 2019
Čas konání akce 10:00 - 18:00
Vstupné zdarma
Pivovarské muzeum v Plzni

Historický víkend

Letošní Historický víkend bude ve znamení vlády Rudolfa II., který v Plzni pobýval a pozvedl tak její slávu a věhlas. Jeho Veličenstvo přijede osobně. Přiveze s sebou nejen hraběnku Stradovou, krásné dámy, dvořany, vojáky a komorníky, ale také svůj proslulý zvěřinec, kterému bude vévodit dvouhrbý velbloud Efendi. Chybět nebudou ani alchymisté, zlatodějové a hledači Kamene mudrců. I ti se představí plzeňským měšťanům.

K  jeho poctě bude připraven bohatý program, městem projde tradiční sobotní odpolední průvod i večerní Vejšlap Plzeňských strašidel, děti se mohou těšit na Pohádkovou cestu či dětskou scénu. Hlavní scéna bude tradičně na náměstí Republiky, další v nejužším centru města. Císaře navštíví i mocný vladař jižních Čech, pan Petr Vok z Rožmberka. I na jeho panství se daří různým vynálezcům a ten nejodvážnější z nich se pokusí před zraky císaře vzlétnout na vlastnoručně vyrobeném létacím stroji!

Součástí Pohádkové cesty je již tradičně i Pivovarské muzeum v Plzni. Zde na soutěžící bude čekat tématický úkol – napovíme, že se bude týkat pivovarského sudu. Úkol bude připraven ke splnění na dvorku Pivovarského muzea.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit