Dana Raunerová: Ještě žiju

Termín konání akce 29. 1. 2015 — 31. 5. 2015
Čas konání akce
Vstupné Cena prohlídky Cena prohlídky dle ceny vstupného do Pivovarského muzea. Cena prohlídky
Pivovarské muzeum v Plzni

Dana Raunerová: Ještě žiju

Výstava přední plzeňské výtvarnice Dany Raunerové pořádaná k jejímu významnému životnímu jubileu – 60. narozenin.  Dana Raunerová tento věk bere jen jako číslo, ale ona sama jede na plný plyn dál! A právě proto, s optimismem sobě vlastním, oslaví tyto kulaté narozeniny výstavou svých děl v Pivovarském muzeu v Plzni, kterou nazvala výstižně: „Ještě žiju!“.

Další informace

Dana Raunerová se narodila 5. 4. 1955 v Chebu s drobnými přestávkami učí na školách s výtvarným zaměřením – od r. 1995 na SSUPŠ Zámeček v Plzni – Radčicích, a to především malbu, kresbu a navrhování. Kromě kresby tuší a rákosem, popř. kolorované akvarelem je její doménou malba akrylem. V minulosti se též věnovala práci s hlínou – vytvářela komorní keramické objekty. V téže době pak tvořila i pletivové kašírované objekty větších rozměrů, jejichž základním rysem byla spontánní barevnost a humor. Pro Divadlo dětí Alfa v Plzni vytvořila čtyři scénografie včetně loutek.

Poslední spolupráce s tímto divadlem proběhla na sklonku roku 2014, a je jí realizace loutek pro inscenace Pohádky ovčí babičky. Raunerová se zabývá i sezónní výzdobou veřejných interiérů, dekory na dřevěných hračkách a dětských hracích kostkách. Maluje i na hrnky a porcelán aj. Věnovala se vytváření textilních dekorací.

Je i ilustrátorkou především učebnic pro první stupeň ZŠ i poezie. S blahopřáním Daně Raunerové k narozeninám se přidají i její žáci z kroužku Skřítci a také kolegové se svými studenty ze Soukromé střední umělecko průmyslové školy Zámeček v Plzni Radčicích, kteří od 23. 2. 2015 do konce roku 2015 vyzdobí Plzeňské historické podzemí svými výtvarnými pracemi pod názvem „Světýlka v hlubinách“.

Vstupné

Upozornění

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví jsou až do odvolání prohlídkové trasy a zážitkové programy pro veřejnost uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

V případě dotazů nás kontaktujte na reservations@asahibeer.cz nebo na čísle +420 377 062 888 od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Nastavení soukromí

Zde můžete nastavit provolení pro jednotlivá Cookies.

Uložit