menu

Za historií Pilsner Urquell

Vydejte se na cestu do minulosti v doprovodu zakladatele pivovaru Václava Mirwalda.

Chtěli byste se na chvíli ocitnout v kůži pivovarských zaměstnanců z 19. století? Objednejte si speciální prohlídku pivovaru Za historií Pislner Urquell. Historická postava plzeňského měšťana Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů pivovaru, vás s sebou vezme na okouzlující cestu do minulosti Plzeňského Prazdroje.

Kam vás zavede naše trasa

Za doprovodu reálné historické postavy v dobovém kostýmu poznáte minulost slavného ležáku Pislner Urquell. Navštívíte stáčírnu, panoramatické kino a unikátní expozici surovin, kterou pivovar Plzeňský Prazdroj pro návštěvníky připravil, historickou i současnou varnu i ležácké sklepy.

Perličky ze života v pivovaru

Václav Mirwald vám představí, jak pivovar vypadal při svém založení i jak se zde vařilo pivo v 19. století a jak se vaří Pilsner Urquell dnes. Kromě zajímavých informací o samotném pivu a plzeňském pivovaru se dozvíte i detaily ze života pivovarských zaměstnanců z 19. století.

Na závěr, pokud vám již bylo 18 let, si s Václavem Mirwaldem připijete na zdraví nefiltrovaným ležákem Pilsner Urquell, vyráběným tradiční metodou kvašení a zrání v dubových kádích a ležáckých sudech.

 

CENA PROHLÍDKY

 

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Za historií Pilsner Urquell v českém jazyce 179 Kč 119 Kč
Za historií Pilsner Urquell v cizím jazyce 229 Kč 139 Kč

*Děti od 6 let, studenty do 26let, seniory nad 70 let, TP, ZTP, držitele HI YHA karty.  Držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) mají všechny prohlídky Plzeňského Prazdroje zdarma.

 

Otevírací doba Návštěvnického centra

duben–září: 8:00–18:00
říjen–březen: 8:00–17:00

Další informace o programu

  • Prohlídku nabízíme v těchto jazykových variantách: češtině, angličtině a němčině.

  • Prohlídku je možné objednat pouze pro minimálně 10 lidí, maximální počet ve skupině je 50 osob  a je nutné si ji objednat min. 14 dní předem.

  • Prohlídka je bezbariérová.

  • Pro návštěvu doporučujeme teplejší oblečení – teplota sklepech se pohybuje okolo 5°C.

  • Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).