menu

Za historií Pilsner Urquell

 Vydejte se na cestu do minulosti v doprovodu zakladatele pivovaru Václava Mirwalda.

Chtěli byste se na chvíli ocitnout v kůži pivovarských zaměstnanců z 19. století? Objednejte si speciální prohlídku pivovaru Za historií Pislner Urquell. Historická postava plzeňského měšťana Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů pivovaru, vás s sebou vezme na okouzlující cestu do minulosti Plzeňského Prazdroje.

Kam vás zavede naše trasa

Za doprovodu reálné historické postavy v dobovém kostýmu poznáte minulost slavného ležáku Pislner Urquell. Navštívíte stáčírnu, panoramatické kino a unikátní expozici surovin, kterou pivovar Plzeňský Prazdroj pro návštěvníky připravil, historickou i současnou varnu i ležácké sklepy.

Perličky ze života v pivovaru

Václav Mirwald vám představí, jak pivovar vypadal při svém založení i jak se zde vařilo pivo v 19. století a jak se vaří Pilsner Urquell dnes. Kromě zajímavých informací o samotném pivu a plzeňském pivovaru se dozvíte i detaily ze života pivovarských zaměstnanců z 19. století.

Na závěr, pokud vám již bylo 18 let, si s Václavem Mirwaldem připijete na zdraví nefiltrovaným ležákem Pilsner Urquell, vyráběným tradiční metodou kvašení a zrání v dubových kádích a ležáckých sudech.

CENA PROHLÍDKY

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Za historií Pilsner Urquell v českém jazyce 210 Kč 130 Kč
Za historií Pilsner Urquell v cizím jazyce 230 Kč 150 Kč

*Děti od 6 let, studenty do 26let, seniory nad 70 let, TP, ZTP, držitele HI YHA karty.  Držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) mají všechny prohlídky Plzeňského Prazdroje zdarma.

 

Otevírací doba Návštěvnického centra

duben–září: 8:00–18:00
říjen–březen: 8:00–17:00

Termín si můžete zvolit dle vašich požadavků. V časy mimo otevírací dobu Návštěvnického centra vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu. Poslední prohlídka za standardní vstupné začíná vždy 1 hodinu před ukončením provozu Návštěvnického centra.

Skupinová rezervace 10+

Další informace o programu

 • Prohlídku nabízíme v těchto jazykových variantách: češtině, angličtině a němčině.

 • Prohlídku je možné objednat pouze pro minimálně 10 lidí, maximální počet ve skupině je 45 osob  a je nutné si ji objednat min. 14 dní předem.

 • Prohlídka je bezbariérová.

 • Pro návštěvu doporučujeme teplejší oblečení – teplota sklepech se pohybuje okolo 5°C.

 • Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).

 • Kudy do pivovaru

  Plzeňský Prazdroj - Návštěvnické centrum

  U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň
  GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

  Rádi zodpovíme vaše dotazy či zarezervujeme prohlídku denně od 8:00 do 17:00

  Další kontaktní údaje Napište nám
  Zážitky v pivovaru

  Zažijte nezapomenutelné chvíle na ve škole čepování piva, během párty v pivovaru Gambrinus nebo jako pivovarští tovaryši.

  Zjistit více
  Dárkový poukaz

  Prohlídka pivovaru, zážitkový program nebo pivní suvenýr podle vlastního výběru jsou ideálním dárkem pro každého muže, co pivo může.

  Koupit
  Zařiďte skvělou párty

  Oslavte narozeniny, svatbu i setkání s přáteli v jedinečných prostorech pivovaru.

  Pronajmout