menu

Za historií Pilsner Urquell

 Vydejte se na cestu do minulosti v doprovodu zakladatele pivovaru Václava Mirwalda.

Chtěli byste se na chvíli ocitnout v kůži pivovarských zaměstnanců z 19. století? Objednejte si speciální prohlídku pivovaru Za historií Pislner Urquell. Historická postava plzeňského měšťana Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů pivovaru, vás s sebou vezme na okouzlující cestu do minulosti Plzeňského Prazdroje.

Kam vás zavede naše trasa

Za doprovodu reálné historické postavy v dobovém kostýmu poznáte minulost slavného ležáku Pislner Urquell. Navštívíte stáčírnu, panoramatické kino a unikátní expozici surovin, kterou pivovar Plzeňský Prazdroj pro návštěvníky připravil, historickou i současnou varnu i ležácké sklepy.

Perličky ze života v pivovaru

Václav Mirwald vám představí, jak pivovar vypadal při svém založení i jak se zde vařilo pivo v 19. století a jak se vaří Pilsner Urquell dnes. Kromě zajímavých informací o samotném pivu a plzeňském pivovaru se dozvíte i detaily ze života pivovarských zaměstnanců z 19. století.

Na závěr, pokud vám již bylo 18 let, si s Václavem Mirwaldem připijete na zdraví nefiltrovaným ležákem Pilsner Urquell, vyráběným tradiční metodou kvašení a zrání v dubových kádích a ležáckých sudech.

CENA PROHLÍDKY

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Za historií Pilsner Urquell v českém jazyce 210 Kč 130 Kč
Za historií Pilsner Urquell v cizím jazyce 230 Kč 150 Kč

*Děti od 6 let, studenty do 26let, seniory nad 70 let, TP, ZTP, držitele HI YHA karty.  Držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) mají všechny prohlídky Plzeňského Prazdroje zdarma.

 

Otevírací doba Návštěvnického centra

duben–září: 8:00–18:00
říjen–březen: 8:00–17:00

Termín si můžete zvolit dle vašich požadavků. V časy mimo otevírací dobu Návštěvnického centra vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu. Poslední prohlídka za standardní vstupné začíná vždy 1 hodinu před ukončením provozu Návštěvnického centra.

Skupinová rezervace 10+

Další informace o programu

 • Prohlídku nabízíme v těchto jazykových variantách: češtině, angličtině a němčině.

 • Prohlídku je možné objednat pouze pro minimálně 10 lidí, maximální počet ve skupině je 45 osob  a je nutné si ji objednat min. 14 dní předem.

 • Prohlídka je bezbariérová.

 • Pro návštěvu doporučujeme teplejší oblečení – teplota sklepech se pohybuje okolo 5°C.

 • Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).

 • Kudy do pivovaru

  Plzeňský Prazdroj - Návštěvnické centrum

  U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň
  GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

  Rádi zodpovíme vaše dotazy či zarezervujeme prohlídku denně od 8:00 do 17:00

  Další kontaktní údaje Napište nám
  Suvenýr z pivovaru

  Pořiďte jako vzpomínku na návštěvu pivovaru sklenici s vlastním jménem nebo jiný pivní dárek v prodejně přímo na nádvoří nebo v našem eshopu.

  Koupit
  Doprovodné programy

  Zažijte nezapomenutelné chvíle na formanském voze, zpestřete program vašim hostům bednářskými aktivitami jako skládání nebo válení soudků.

  Zjistit více
  Oslavujte v netradičních prostorách

  Uspořádejte netradiční svatbu či firemní večírek v unikátních prostorech Pivovarského muzea.

  Pronajmout