menu

Za historií Pilsner Urquell

Vydejte se na cestu do minulosti v doprovodu zakladatele pivovaru Václava Mirwalda.

Chtěli byste se na chvíli ocitnout v kůži pivovarských zaměstnanců z 19. století? Objednejte si speciální prohlídku pivovaru Za historií Pislner Urquell. Historická postava plzeňského měšťana Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů pivovaru, vás s sebou vezme na okouzlující cestu do minulosti Plzeňského Prazdroje.

Kam vás zavede naše trasa

Za doprovodu reálné historické postavy v dobovém kostýmu poznáte minulost slavného ležáku Pislner Urquell. Navštívíte stáčírnu, panoramatické kino a unikátní expozici surovin, kterou pivovar Plzeňský Prazdroj pro návštěvníky připravil, historickou i současnou varnu i ležácké sklepy.

Perličky ze života v pivovaru

Václav Mirwald vám představí, jak pivovar vypadal při svém založení i jak se zde vařilo pivo v 19. století a jak se vaří Pilsner Urquell dnes. Kromě zajímavých informací o samotném pivu a plzeňském pivovaru se dozvíte i detaily ze života pivovarských zaměstnanců z 19. století.

Na závěr, pokud vám již bylo 18 let, si s Václavem Mirwaldem připijete na zdraví nefiltrovaným ležákem Pilsner Urquell, vyráběným tradiční metodou kvašení a zrání v dubových kádích a ležáckých sudech.

 

Termín si můžete zvolit dle vašich požadavků. V časy mimo otevírací dobu Návštěvnického centra vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu. Poslední prohlídka za standardní vstupné začíná vždy 1 hodinu před ukončením provozu Návštěvnického centra.

CENA PROHLÍDKY

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Za historií Pilsner Urquell v českém jazyce 179 Kč 119 Kč
Za historií Pilsner Urquell v cizím jazyce 229 Kč 139 Kč

*Děti od 6 let, studenty do 26let, seniory nad 70 let, TP, ZTP, držitele HI YHA karty.  Držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba) mají všechny prohlídky Plzeňského Prazdroje zdarma.

 

Otevírací doba Návštěvnického centra

duben–září: 8:00–18:00
říjen–březen: 8:00–17:00

Pouze pro skupiny od 10 osob. Mimo otevírací dobu vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu. Objednávejte min. 14 dní předem.

Další informace o programu

 • Prohlídku nabízíme v těchto jazykových variantách: češtině, angličtině a němčině.

 • Prohlídku je možné objednat pouze pro minimálně 10 lidí, maximální počet ve skupině je 50 osob  a je nutné si ji objednat min. 14 dní předem.

 • Prohlídka je bezbariérová.

 • Pro návštěvu doporučujeme teplejší oblečení – teplota sklepech se pohybuje okolo 5°C.

 • Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let).

 • Další nabídka pivovaru
  Ocenění pivovaru
  Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj získala prestižní ocenění
  již podruhé za sebou

  Naše prohlídková trasa Pilsner Urquell zazářila na stránkách nezávislého turistického portálu TripAdvisor.com i v roce 2014. Již podruhé jsme získali prestižní ocenění Certificate of Excellence a zařadili jsme se tak mezi deset procent celosvětově nejlépe hodnocených turistických destinací.

  Aktuální akce v pivovaru
  Dana Raunerová - Ještě žiju
  29 leden
  31 květen

  Dana Raunerová: Ještě žiju

  Pivovarské muzeum v Plzni

  Výstava přední plzeňské výtvarnice Dany Raunerové pořádaná k jejímu významnému životnímu jubileu – 60. narozenin.  Dana Raunerová tento věk bere jen jako číslo, ale ona sama jede na plný plyn dál!

  Rezervovat Detail akce
  @KA---21-4-2015-Lubomír-Brabec
  21 duben

  Jarní dechy

  Návštěvnické centrum pivovaru Plzeňský Prazdroj 19:30 - 21:30

  Jarní koncert z tradičního cyklu Hudebních setkání Lubomíra Brabce.

  Rezervovat Detail akce
  Všechny akce