menu

Pivovarem na formanském povoze

Poznejte pivovary Prazdroj i Gambrinus z nové perspektivy

Prohlédněte si areál pivovaru z pravého formanského povozu. Osmileté chladnokrevné kobyly nejenže zajišťují při speciálních příležitostech rozvoz sudového piva do hospod a restaurací v Plzni, a patří tak neodmyslitelně k místnímu koloritu, ale účastní se i soutěží pro tažné koně, kde vynikají v disciplíně zvané formanská jízda.

Na co všechno se můžete těšit

Unikátní spřežení pivovarských koní vás pod vedením zkušené kočí Jany Šůsové poveze z nádvoří pivovaru ke staré vodárně a bednárně přes historickou elektrárnu kolem vodárenské věže stojící na bývalém plzeňském popravčím vrchu. Dále pojedete ke stáčírně a staré sladovně. Po zastávce v pivovaru Gambrinus vás formanský povoz odveze k historické varně Pilsner Urquell. Odtud se, již pěšky, vydáte prozkoumat varny Pilsner Urquell a prohlídku zakončíte stylově v historických ležáckých sklepích ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které je zletilým návštěvníkům čepované přímo z dubového ležáckého sudu.

Projížďkou na formanském povoze si lze zpestřit i soukromou či firemní akci pořádanou v pivovaru. Z formanského povozu si můžete prohlédnout historické centrum města Plzně nebo se nechat stylově dopravit z akce v pivovaru do místa ubytování. Cena v tomto případě je  4 000 Kč za první hodinu +  900 Kč za každou další započatou hodinu.

Program je nutno objednat minimálně 14 dní předem.

 

 

Cena programu

Pivovarem na formanském povoze 100 minut 4 900 Kč

 

Délka programu

Pivovarem na formanském povoze 100 minut

Další informace o programu

 • Program je možné objednat s výkladem v: češtině, angličtině, němčině či ruštině

 • Projížďka se koná ve venkovních prostorách, proto ji nelze absolvovat v zimním období a za deštivého počasí. V případě nepříznivého počasí vám nabídneme alternativní program.

 • Další nabídka pivovaru
  Ocenění pivovaru
  Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj získala prestižní ocenění
  již podruhé za sebou

  Naše prohlídková trasa Pilsner Urquell zazářila na stránkách nezávislého turistického portálu TripAdvisor.com i v roce 2014. Již podruhé jsme získali prestižní ocenění Certificate of Excellence a zařadili jsme se tak mezi deset procent celosvětově nejlépe hodnocených turistických destinací.

  Aktuální akce v pivovaru
  Dana Raunerová - Ještě žiju
  29 leden
  31 květen

  Dana Raunerová: Ještě žiju

  Pivovarské muzeum v Plzni

  Výstava přední plzeňské výtvarnice Dany Raunerové pořádaná k jejímu významnému životnímu jubileu – 60. narozenin.  Dana Raunerová tento věk bere jen jako číslo, ale ona sama jede na plný plyn dál!

  Rezervovat Detail akce
  @KA---21-4-2015-Lubomír-Brabec
  21 duben

  Jarní dechy

  Návštěvnické centrum pivovaru Plzeňský Prazdroj 19:30 - 21:30

  Jarní koncert z tradičního cyklu Hudebních setkání Lubomíra Brabce.

  Rezervovat Detail akce
  Všechny akce