menu

Pivovarem na formanském povoze

Poznejte pivovary Prazdroj i Gambrinus z nové perspektivy

Prohlédněte si areál pivovaru z pravého formanského povozu. Osmileté chladnokrevné kobyly nejenže zajišťují při speciálních příležitostech rozvoz sudového piva do hospod a restaurací v Plzni, a patří tak neodmyslitelně k místnímu koloritu, ale účastní se i soutěží pro tažné koně, kde vynikají v disciplíně zvané formanská jízda.

Na co všechno se můžete těšit

Unikátní spřežení pivovarských koní vás pod vedením zkušené kočí Jany Šůsové poveze z nádvoří pivovaru ke staré vodárně a bednárně přes historickou elektrárnu kolem vodárenské věže stojící na bývalém plzeňském popravčím vrchu. Dále pojedete ke stáčírně a staré sladovně. Po zastávce v pivovaru Gambrinus vás formanský povoz odveze k historické varně Pilsner Urquell. Odtud se, již pěšky, vydáte prozkoumat varny Pilsner Urquell a prohlídku zakončíte stylově v historických ležáckých sklepích ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které je zletilým návštěvníkům čepované přímo z dubového ležáckého sudu.

Rezervovat

Projížďkou na formanském povoze si lze zpestřit i soukromou či firemní akci pořádanou v pivovaru. Z formanského povozu si můžete prohlédnout historické centrum města Plzně nebo se nechat stylově dopravit z akce v pivovaru do místa ubytování. Cena v tomto případě je  4 000 Kč za první hodinu +  900 Kč za každou další započatou hodinu.

Cena programu

Pivovarem na formanském povoze 4 900 Kč

 

Délka programu

Pivovarem na formanském povoze 100 minut

 

Rezervovat

Další informace o programu

 • Program je možné objednat s výkladem v: češtině, angličtině, němčině či ruštině

 • Program je nutno objednat minimálně 14 dní předem.

 • Projížďka se koná ve venkovních prostorách, proto ji nelze absolvovat v zimním období a za deštivého počasí. V případě nepříznivého počasí vám nabídneme alternativní program.

 • Kudy do pivovaru

  Plzeňský Prazdroj - Návštěvnické centrum

  U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň
  GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

  Rádi zodpovíme vaše dotazy či zarezervujeme prohlídku denně od 8:00 do 17:00

  Další kontaktní údaje Napište nám
  Dárkový poukaz

  Prohlídka pivovaru, zážitkový program nebo pivní suvenýr podle vlastního výběru jsou ideálním dárkem pro každého muže, co pivo může.

  Koupit
  Zařiďte skvělou párty

  Oslavte narozeniny, svatbu i setkání s přáteli v jedinečných prostorech pivovaru.

  Pronajmout