menu

Projížďka na formanském povoze

Poznejte pivovary Prazdroj i Gambrinus z nové perspektivy

Prohlédněte si areál pivovaru z pravého formanského povozu. Osmileté chladnokrevné kobyly nejenže zajišťují při speciálních příležitostech rozvoz sudového piva do hospod a restaurací v Plzni, a patří tak neodmyslitelně k místnímu koloritu, ale účastní se i soutěží pro tažné koně, kde vynikají v disciplíně zvané formanská jízda.

Na co všechno se můžete těšit

Unikátní spřežení pivovarských koní vás pod vedením zkušené kočí Jany Šůsové poveze z nádvoří pivovaru ke staré vodárně a bednárně přes historickou elektrárnu kolem vodárenské věže stojící na bývalém plzeňském popravčím vrchu. Dále pojedete ke stáčírně a staré sladovně. Po zastávce v pivovaru Gambrinus vás formanský povoz odveze k historické varně Pilsner Urquell. Odtud se, již pěšky, vydáte prozkoumat varny Pilsner Urquell a prohlídku zakončíte stylově v historických ležáckých sklepích ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které je zletilým návštěvníkům čepované přímo z dubového ležáckého sudu.

Projížďkou na formanském povoze si lze zpestřit i soukromou či firemní akci pořádanou v pivovaru. Z formanského povozu si můžete prohlédnout historické centrum města Plzně nebo se nechat stylově dopravit z akce v pivovaru do místa ubytování. Cena v tomto případě je  4 000 Kč za první hodinu +  900 Kč za každou další započatou hodinu.

 

Cena zážitku

Projížďka formanským povozem 100 minut 4 900 Kč
Cena za první hodinu 4 000 Kč
Cena za každou započatou hodinu 900 Kč

 

Programmdauer

Mit dem Fuhrmannswagen durch die Brauerei 100 minuten

Další informace o programu

  • Program je možné objednat s výkladem v: češtině, angličtině, němčině či ruštině

  • Projížďka se koná ve venkovních prostorách, proto ji nelze absolvovat v zimním období a za deštivého počasí. V případě nepříznivého počasí vám nabídneme alternativní program.