menu

Cesta pivovarského tovaryše

Objednejte si zážitkový program plný zábavy

V magickém prostředí historických pivovarských sklepů se vrátíte na začátek 20. století a zapojíte se do týmové hry. Na vlastní kůži si vyzkoušíte tradiční pivovarská řemesla a proměníte v ledaře, bednáře, sladovníky, výčepní nebo sklepmistry.

Začneme prohlídkou

Na úvod své tovaryšské kariéry si projdete Plzeňský Prazdroj křížem krážem. Prohlédnete si autentická místa, kde se před 175 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. V Návštěvnickém centru se seznámíte s historií zlatého ležáku Pilsner Urquell. Po filmu o výrobě piva Pilsner Urquell vybudíte své smysly v expozici surovin a zavítáte i do historické a současné varny.

Pokračovat budeme v historických sklepech

V labyrintu pivovarských sklepů na vás čekají týmové soutěže. Pomocí dobových rekvizit si vyzkoušíte historická pivovarská řemesla –  ledařské, bednářské i sladovnické. Stanete se výčepním nebo sklepmistrem. Jako správní pivovarští tovaryši také posedíte v „šalandě“. Za soutěžení v průběhu programu budete samozřejmě také odměněni proslulým nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell.  To pro vás načepujeme přímo ve sklepě z ležáckého dubového sudu.

Další informace o programu

Cesta pivovarského tovaryše je zážitkový program plný zábavy, poznání a výborného plzeňského piva. Protože v magickém prostředí historických pivovarských sklepů zapojíme do hry celý kolektiv, skvěle se program hodí i pro firemní akce, vaše zákazníky či skupiny přátel. Užijte si návštěvu pivovaru naplno!

 • V šalandách dříve pivovarská chasa přespávala, ohřívala si jídlo a odpočívala. Po vzoru těchto šaland jsme pro vás v labyrintu sklepů vybudovali dvě nové Šalandy pro občerstvení a zábavu.
 • Pivovar Plzeňský Prazdroj nabízí tento program návštěvníkům teprve od roku 2014, můžete si ho tak přijít užit i s přáteli, kteří už pivovar dříve navštívili.
 • Pivovarské sklepy jsou vysekané v kamenném a pískovcovém podloží a dodnes zde vyrábíme malou část produkce piva Pilsner Urquell tradiční metodou – kvašením v dřevěných otevřených kádích a zráním v dubových ležáckých sudech. Tento jedinečný Pilsner Urquell lze ochutnat pouze při prohlídce pivovaru a během zážitkových programů v Šalandě.
Rezervovat

 

 

Cena programu

Cena za osobu* 650 Kč

*Program je možné objednat pouze pro minimálně 15 lidí.

Délka programu

Prohlídka pivovaru 1 hodina
Soutěže a pobyt na Šalandě 3 hodiny
Celková délka programu 4 hodiny

 

Další informace o programu

 • Program je možné objednat s výkladem v češtině, angličtině, němčině či ruštině.

   

  Vaše dotazy či objednávky směrujte přímo na e-mail:                 reservations@asahibeer.cz či volejte tel.: +420 377 062 888.

 • Program je možné objednat pouze pro minimálně 15 lidí, maximální počet ve skupině je 45 osob.

 • Délku programu a organizaci soutěží lze modifikovat dle individuálních požadavků.

   

  Termín konání si můžete zvolit dle vašich požadavků a našich kapacit. Vzhledem k velkému zájmu a omezené kapacitě našich Šaland vám doporučujeme objednat si program s dostatečným předstihem.

 • Část prohlídky a soutěží se odehrává přímo v historických sklepech, kde se teplota pohybuje okolo +5 °C, doporučujeme vám si vzít s sebou i teplejší oblečení (bundu, kabát).

 • Během tohoto programu nenavštívíte stáčírnu.

 • Zážitkový program Cesta pivovarského tovaryše je určen výhradně pro dospělé.

 • Kudy do pivovaru

  Konferenční a společenské centrum Secese

  U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
  GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

  Další kontaktní údaje Napište nám
  Suvenýr z pivovaru

  Pořiďte jako vzpomínku na návštěvu pivovaru sklenici s vlastním jménem nebo jiný pivní dárek v prodejně přímo na nádvoří nebo v našem eshopu.

  Koupit
  Doprovodné programy

  Zažijte nezapomenutelné chvíle na formanském voze, zpestřete program vašim hostům bednářskými aktivitami jako skládání nebo válení soudků.

  Zjistit více
  Oslavujte v netradičních prostorách

  Uspořádejte netradiční svatbu či firemní večírek v unikátních prostorech Pivovarského muzea.

  Pronajmout