menu

Gambrinus Varna 1869

Uspořádejte pro své klienty večírek nebo prezentaci v srdci pivovaru Gambrinus. Využijte naši nabídku netradičních prostor, jejichž historie sahá až do roku 1869.

Technické vybavení prostoru

Prostor historické Varny 1869 je členitý a je vybaven dvěma výčepy. Jedna část nabízí sezení u stolů až pro 50 lidí, v druhé části s výhledem do současné varny pivovaru Gambrinus se nachází kruhový barový pult. Celková plocha prostoru je 120 m2.

Doporučujeme pro tyto akce:

Neformální setkání, pracovní jednání, školení, semináře, prezentace, ale také firemní večírky, teambuildingové akce aj.

Užijte si to v pivovaru Gambrinus naplno

Objednejte si nezapomenutelnou party

Pivovar Gambrinus a jeho historie

Pivovar Gambrinus nabízí unikátní možnost společenského večera v místech, kde skutečně začala historie piva Gambrinus.

Příběh pivovaru Gambrinus se píše od roku 1869. Byl založen pod názvem První plzeňský akciový pivovar v Plzni 20 významnými plzeňskými podnikateli, v jejichž čele stál Emil Škoda.

V těchto prostorách se nacházela původní spádová varna Gambrinus, která byla zřízena v roce 1869. Od té doby byla postupně rozšiřována, jak rostl zájem o pivo z tohoto pivovaru.

Po 1. světové válce v roce 1919 si pivovar pro své pivo registroval novou známku – Plzeňský Gambrinus.

V posledních dnech 2. světové války byl pivovar Gambrinus při spojeneckém náletu téměř zničen (cílem náletu bylo nákladové nádraží v blízkosti pivovaru). Po válce se uvažovalo o tom, má-li smysl výrobu v pivovaru Gambrinus vůbec obnovit. Naštěstí tehdejší ředitel pivovaru ing. František Hlaváček všechny přesvědčil, že má smysl pustit se co nejrychleji do likvidace škod. Do konce roku byl v Gambrinu obnoven provoz. A už v roce 1946 se tu uvařilo znovu 200 000 hektolitrů kvalitního piva.

Napište nám
gambrinus-varna-4

Kudy do pivovaru

Konferenční a společenské centrum Secese

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

Další kontaktní údaje Napište nám
Suvenýr z pivovaru

Pořiďte jako vzpomínku na návštěvu pivovaru sklenici s vlastním jménem nebo jiný pivní dárek v prodejně přímo na nádvoří nebo v našem eshopu.

Koupit
Doprovodné programy

Zažijte nezapomenutelné chvíle na formanském voze, zpestřete program vašim hostům bednářskými aktivitami jako skládání nebo válení soudků.

Zjistit více
Kompletní nabídka pronájmu

Podívejte se na kompletní nabídku pronájmů jednotlivých prostor pivovaru.

Zobrazit nabídku