menu

Pivovar Gambrinus

 „JAK SE PIVO VAŘÍ“ V PIVOVARU GAMBRINUS

Zajímá vás, jak se pivo vaří a jak chutná ještě zrající pivo?

Přijďte do pivovaru Gambrinus, kde navštívíte varnu i pivovarské sklepy. Právě tam ochutnáte pivo, jaké chutnají jen naši sládci. Během prohlídky se dozvíte zajímavosti z historie pivovaru, zjistíte více o surovinách, které se pro pivo Gambrinus používají, a také o jeho varním procesu. Navštívíte unikátní prostor historické otevřené spilky a uvidíte i cylindrokonické tanky, ve kterých pivo zraje teď.

Na závěr vám náš zkušený výčepní představí zásady správné péče o pivo a prohlídku zakončíte školou čepování a vydatnou degustaci piv Gambrinus. Tak na zdraví!

Objednat prohlídku 1-14 Skupinová rezervace 15+
HISTORICKÁ VARNA 1869

V prostorách historické varny z roku 1869 se dozvíte více o bohaté historii pivovaru Gambrinus. Představíme vám zde suroviny, ze kterých naše piva vaří. Na závěr prohlídky se sem vrátíte na degustaci piv Gambrinus.

současná varna

Na moderní varně pivovaru se dozvíte více o varním postupu piva Gambrinus. 

cyklindrokonické tanky a rozkvasná spilka

Navštívíte jedinečně zachovalou rozkvasnou spilku, kde zjistíte, jak pivo kvasilo v minulosti. Poté se podíváte k cylindrokonickým tankům (CKT), jak kvasí pivo pomocí nejnovějších technologií, a ochutnáte ještě zrající pivo.

degustace piva

Na závěr prohlídky se vrátíme do Varny 1869, kde vás čeká škola čepování piva pod vedením některého z našich zkušených výčepních. Dozvíte se více o zásadách správné péče o pivo, různých druzích čepování a ochutnáte nepasterizovaná a nefiltrovaná piva Gambrinus a aktuální pivo z Volby sládků Plzeňského Prazdroje.

Otevírací doba

duben- září pondělí – neděle 8:00 – 18:00
říjen – březen pondělí – neděle 8:00 – 17:00

Skupiny 15 a více osob

Skupinám zarezervujeme vlastní prohlídku během uvedené otevírací doby.  Prohlídku si můžete za příplatek 50 Kč na osobu objednat i mimo otevírací dobu. Pro rezervaci použijte tlačítko SKUPINOVÁ REZERVACE 15+ nebo níže uvedené kontakty.

Individuální návštěvníci 

Pro jednotlivce a malé skupiny do 14 osob nabízíme následující časy prohlídek.  Na tyto časy je možné objednat si vstupenku online. Online lze zakoupit vstupenka maximálně 30 minut před prohlídkou a platba je možná pouze kartou.

Prohlídka začíná v Návštěvnickém centru na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Otevírací doba a časy prohlídek jsou ve státní svátek stejné jako v neděli.

ČASY PROHLÍDEK

Duben - květen 2019
V češtině Pátek: 16:00
Sobota: 13:45 a 16:00
Neděle: 13:45

 

Červen - září 2019
V češtině Pátek: 16:00
Sobota: 16:00
Neděle: 13:45

 

Prohlídky mimo otevírací dobu lze objednat za příplatek 50,-Kč na osobu.

Cena prohlídky

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Prohlídka pivovaru Gambrinus 180 Kč 110 Kč

Pro 1-14 osob lze koupit vstupenky online na uvedené časy. Online lze vstupenka zakoupit maximálně 30 minut před prohlídkou a platba je možná pouze kartou.

Online zakoupenou vstupenku není možné vyměnit ani vrátit peníze. Zkontrolujte pečlivě vstupenku před tím, než provedete platbu.

Při koupi vstupenky na místě v Návštěvnickém centru nebo Pivovarském muzeu akceptujeme hotovost (Kč, EUR) a platební karty.

Zvýhodněné vstupné: děti od 6 let, studenti do 26let, senioři nad 70 let, držitelé TP, ZTP, HI YHA karty.

Vstup zdarma: děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba).

Sleva 25% při zakoupení vstupenky na dvě a více různých našich prohlídek  (pivovar, Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí) v jeden den. Neplatí pro školní skupiny.

Další informace o prohlídce

  • Kapacita skupiny pro prohlídku je 40 osob.

  • Délka prohlídky je 120 minut.

  • Prohlídková trasa pivovaru Gambrinus není bezbariérová.

    Z bezpečnostních důvodů je dětem do tří let vstup na prohlídku zakázán.

  • Součástí prohlídky je ochutnávka piv Gambrinus (pro starší 18 let). Mladším 18 let je vstup na prohlídku pivovaru Gambrinus povolen pouze se souhlasem a pod trvalým dozorem rodičů či jiné odpovědné doprovázející osoby starší 18 let.

Prohlídka pro skupiny 15 a více osob:

  • Skupinám 15 a více osob nabízíme možnost zvolit si termín dle vašich požadavků. V časy mimo otevírací dobu Návštěvnického centra vám prohlídku zajistíme za příplatek 50 Kč na osobu.
  • Prohlídku prosím objednávejte min. 3 dny předem.

Pro mladší 18 let je vstup na standardní prohlídkovou trasu Gambrinus povolen pouze se souhlasem a pod trvalým dozorem rodičů či jiné odpovědné doprovázející osoby starší 18 let a plně způsobilé k právním úkonům (např. učitele, průvodce).

Kudy do pivovaru

Plzeňský Prazdroj - Návštěvnické centrum

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
GPS: 49°44'47.339"N, 13°23'10.568"E

Rádi zodpovíme vaše dotazy či zarezervujeme prohlídku denně
od 9:00 do 17:00

Další kontaktní údaje Napište nám
Dárkový poukaz

Prohlídka pivovaru, zážitkový program nebo pivní suvenýr podle vlastního výběru jsou ideálním dárkem pro každého muže, co pivo může.

Koupit
Suvenýr z pivovaru

Pořiďte jako vzpomínku na návštěvu pivovaru sklenici s vlastním jménem nebo jiný pivní dárek v prodejně přímo na nádvoří nebo v našem eshopu.

Koupit
Oslavujte v netradičních prostorách

Uspořádejte netradiční svatbu či firemní večírek v unikátních prostorech Pivovarského muzea.

Pronajmout