menu

Pivovarské muzeum v Plzni

Prožijte příběh piva od starověku do současnosti

Přijďte se podívat na nejmenší džbánek na světě, pivovarskou laboratoř, gotickou sladovnu, … a poznejte v právovárečném domě z 15. století celou historii piva. Součástí prohlídky je ochutnávka piva 0,3 l Pilsner Urquell (pro dospělé).

Kam vás zavede naše trasa

Pivovarské muzeum v Plzni jako jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách střeží legendu pivovarnictví, a co se týče pojetí i šíře expozice, údajně nemá ve světě konkurenci. Seznámíme vás s historií plzeňských hospod, ukážeme vám sladovnu, hvozd, valečku, ale i laboratoř nebo pivní kuriozity. Zjistěte všechno o pivu a pivovarnictví!

Pro školy navíc nabízíme speciální výukové programy o historii Plzně

Nabídka pro školy

Objednat prohlídku 1-14 Skupinová rezervace 15+
Od starověku po současnost

Zajímá vás, z čeho se v minulosti pilo pivo a jak se připíjelo na zdraví? Chcete se podívat do dvoupatrových středověkých sklepů? Pivovarské muzeum odhaluje tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od věků dávno minulých. Vezmeme vás do starověku, kdy se pivo pilo rákosem, do středověkých sklepů právovárečného domu z 15. století i autentické pivnice z počátku 20. století.

Poznejte, k čemu sloužila humna, hvozd či valečka

Jako zázrakem se dům, ve kterém sídlí Pivovarské muzeum, dochoval ve své původní podobě z 15. století. Díky tomu si zde návštěvníci mohou prohlédnout pozdně gotickou sladovnu, jejíž důležitou součást tvoří tzv. humna, kde probíhalo máčení a klíčení obilí. Na hvozdu se zastavoval proces klíčení obilí a valečka sloužila původně k uložení a předsoušení zeleného sladu – k tzv. válení.

Kuriozity

Přijďte se podívat na nejmenší džbánek na světě měřící 1 cm nebo obří korbel ze Sibiře. Milovníky techniky potěšíme modelem varny parního pivovaru, který je evropskou technickou zvláštností a je schopný produkovat třicet litrů piva v jedné várce.

Interaktivní prohlídka – Oživlé muzeum

Skupinám 10 a více osob nabízíme interaktivní prohlídku a průvodcem, během které mohou návštěvníci nejen obdivovat historická pivovarská zařízení a nástroje, ale na vlastní oči se přesvědčí, jak tato zařízení fungovala, a mohou si dokonce práci s nimi vyzkoušet.

Plzeňské historické podzemí

Přímo z Pivovarského muzea se můžete také vypravit na prohlídkovou trasu rozvětveného Plzeňského historického podzemí, unikátního labyrintu chodeb a sklepů. Více o prohlídce najdete na samostatných stránkách www.plzenskepodzemi.cz

Otevírací doba

duben – září 10:00 – 18:00
 říjen – březen  10:00 – 17:00

Od 7. ledna 2019 do 3. února 2019 bude budova Pivovarského muzea v Plzni uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Individuální návštěvníci a menší skupiny mohou bez rezervace absolvovat prohlídku muzea kdykoliv během otevírací doby.

Skupiny 15 a více osob

Skupinám zarezervujeme vlastní prohlídku během uvedené otevírací doby.  Poslední prohlídka za standardní vstupné začíná 15 minut před koncem otevírací doby. Prohlídku si můžete za příplatek 50 Kč/ osoba objednat i mimo otevírací dobu. Pro rezervaci použijte tlačítko SKUPINOVÁ REZERVACE 15+ nebo níže uvedené kontakty.

 

Cena prohlídky

Individuální návštěvníci

Individuálním návštěvníkům a menším skupinám nabízíme prohlídku muzea se zakoupenou brožurou nebo s aplikací Muzeum piva pro chytré mobilní telefony a tablety se systémem iOS a Android. Případně si za příplatek mohou zapůjčit audioprůvodce. Všechny jsou dostupné v češtině a minimálně osmi světových jazycích. Ceník platný od 1. 4. 2018:

 Individuální návštěvníci

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Prohlídka muzea se zakoupeným průvodcem nebo aplikací pro chytré telefony 90 Kč 60 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti) 220 Kč
Příplatek za audioprůvodce 30 Kč 30 Kč

Skupiny 15 a více osob Skupinám doporučujeme objednat si prohlídku muzea s průvodcem.

Skupiny 15 a více osob

Běžné vstupné Zvýhodněné vstupné*
Prohlídka s průvodcem pro skupiny 120 Kč 80 Kč
Školy: Prohlídka s průvodcem / Výukový program 50 Kč 50 Kč
Příplatek za prohlídku mimo otevírací dobu 50 Kč 50 Kč

Zvýhodněné vstupné: děti od 6 let do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 70 let, držitelé TP, ZTP, HI YHA karty.

Vstup zdarma: děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod (1 osoba)

Rodinné vstupné: platí pro 2 dospělé osoby a max. 3 děti (od 6 do 15 let)

Sleva 25% při zakoupení vstupenky na dvě a více různých našich prohlídek  (pivovar, Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí) v jeden den. Pro 1-15 osob lze koupit vstupenku online na uvedené časy. Online nelze zakoupit vstupenka na aktuální den a platba je možná pouze kartou. Čas prohlídky Pivovarského muzea uvedený na e-vstupence je nezávazný, prohlídku muzea můžete absolvovat v den platnosti e-vstupenky kdykoliv během otevírací doby. Při koupi vstupenky na místě Pivovarském muzeu nebo v Návštěvnickém centru pivovaru akceptujeme hotovost (Kč, EUR) a platební karty.

Další informace o prohlídce

 • Prohlídku Pivovarského muzea lze absolvovat individuálně (bez průvodce):

  • se zakoupenou brožurou v češtině, holandštině, francouzštině, němčině, angličtině, čínštině, španělštině, italštině, ruštině
  • s aplikací pro chytré telefony a tablety se systémem iOS a Android v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, slovenštině, holandštině, španělštině, italštině, polštině, maďarštině
  • za příplatek se zapůjčeným audioprůvodcem v češtině, angličtině, němčině, ruštině, polštině, maďarštině, španělštině, holandštině, italštině, francouzštině
  • Délka prohlídky je cca 60 min.
 • Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let). V souladu se zákonem o ochraně před alkoholismem a jinými toxikomaniemi č. 37/1989 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme.

Prohlídka muzea pro skupiny s průvodcem

 • Prohlídku pro skupiny je možné rezervovat pouze pro počet od 15 lidí. Maximální počet lidí pro prohlídku je 25.
 • Výklad lze objednat v češtině, angličtině, němčině a ruštině.
 • Délka prohlídky je 60 min.

Kudy do Pivovarského muzea

Pivovarské muzeum

Veleslavínova 6, 301 00 Plzeň
GPS: 49°44'55.459"N, 13°22'50.902"E

Další kontaktní údaje Napište nám
Dárkový poukaz

Prohlídka pivovaru, zážitkový program nebo pivní suvenýr podle vlastního výběru jsou ideálním dárkem pro každého muže, co pivo může.

Koupit
Program pro školy

Pivovarské muzeum nabízí výukové programy pro školy o historii města Plzně a historických řemeslech.
 

Zjistit více
Oslavujte v netradičních prostorách

Uspořádejte netradiční svatbu či firemní večírek v unikátních prostorech Pivovarského muzea.

Pronajmout