menu

Nabídka prohlídek a programů pro školy

Plánujete se svými žáky výlet a vybrali jste si pivovar Plzeňský Prazdroj?

Plzeňský Prazdroj, a.s., jako odpovědný výrobce alkoholických nápojů, usiluje o minimalizaci negativního působení alkoholu na nezletilé. Náš odpovědný přístup promítáme také na našich prohlídkových trasách.

Co nabízíme pro nezletilé návštěvníky

Pro nezletilé návštěvníky jsme připravili speciální nabídku prohlídek a programů.

Pivovarské muzeum připravilo pro školáky a studenty tři speciální výukové programy, které jim a také učitelům přinesou příjemné oživení výuky. Kromě výukových programů nabízíme dále školním skupinám prohlídku Pivovarského muzea s průvodcem či prohlídku Plzeňského historického podzemí za zvýhodněnou cenu, která činí 40 Kč za osobu (od 1.4.2017 platná cena 50 Kč/ osoba). Případně je možné navštívit i prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj, kam ovšem musí nezletilé osoby doprovodit odpovědná osoba starší 18 let. I tato prohlídková trasa je pro školy cenově zvýhodněna (120 Kč/ osoba)

Výklad je možné objednat kromě češtiny i v jiném jazyce (viz detaily programů a prohlídek) a pro žáky tak atraktivní formou doplnit výuku cizích jazyků.

Nezletilí návštěvníci a prohlídka pivovaru

Nezletilé návštěvníky musí na standardní prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj doprovázet odpovědná osoba starší 18 let (rodič, učitel, průvodce apod.), která za ně přebírá odpovědnost a zodpovídá i za výběr prohlídkového okruhu.

V souladu se zákonem o ochraně před alkoholismem a jinými toxikomaniemi č. 37/1989 Sb. mladistvým do 18 let pivo nepodáváme.

Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva Pilsner Urquell nabízena.

Doprovod skupiny je povinen nahlásit věk žáků při koupi vstupenek v Návštěvnickém centru.

Skupiny návštěvníků starších 18 let

Školní skupině, ve které jsou všichni studenti starší 18 let,nabízíme možnost absolvovat jakoukoli naši prohlídku včetně ochutnávky bez omezení.

Vyberte si z naší nabídky prohlídek

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Víte, že prohlídková trasa Pilsner Urquell, patří mezi světově nejlépe hodnocené turistické destinace? Není divu, prohlídka je tak nabitá zajímavostmi, že potěší i velmi náročné návštěvníky. Milovníky historie zaujme model pivovaru z konce 19. století, varna z 30. let minulého století nebo historické sklepy, kde se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka. Zajímá vás hlavně, jak se pivo Pilsner Urquell vaří? Vysvětlíme vám unikátní postup vaření piva Pilsner Urquell, který je identický s tím, jak jej v roce 1842 zavedl Josef Groll. Podíváte se na novou stáčírnu, která zvládne 120 000 lahví za hodinu, i na „srdce pivovaru“ – moderní varnu z roku 2004.

 • Dostupné jazyky: CZ, DE, EN, RU, FR, IT

 • 250 Kč 

 • 100 minut

PU prohlídka (25)

VÝUKOVÉ PROGRAMY V PIVOVARSKÉM MUZEU

Pivovarské muzeum připravilo pro žáky prvního a druhého stupně ZŠ tři interaktivní výukové programy o historii Plzně a tradičních řemeslech. Programy vedou vyškolení průvodci. Žáci pracují s tzv. pracovními listy, do kterých si zaznamenávají nové poznatky. Tyto listy lze využít i následně při výuce ve škole. Po absolvování programu si žáci odnášejí i potvrzení o absolvování programu. Programy je možné přizpůsobit i středním školám.


Zapomenutá řemesla

Seznámíme vaše studenty s dávno zapomenutými tradičními řemesly, jako je formanství, bednářství či ledařství.

 • CZ

 • 50 Kč

 • 90 minut

VP zapomenuta řemesla

Kapitoly z historie města Plzně I. – Jak se staví město

Zábavnou a interaktivní formou si žáci prohloubí znalosti z historie nejen města Plzně. Díky unikátnímu 3D dřevěnému modelu si mohou postavit město Plzeň.

 • V českém jazyce

 • 50 Kč 

   

 • 90 min

VP Jak se staví město

Kapitoly z historie města Plzně II. – Jak se žilo ve středověku

Žáci se dozví, co obyvatelé Plzně ve středověku jedli, jak si hráli nebo například jak vypadala jejich hygiena. V druhé části programu pracují žáci s malovanými dřevěnými panely v životní velikosti, které zobrazují moderní a historickou domácnost. Starobylá budova Pivovarského muzea dokonale navozuje atmosféru středověkého města.

 • V českém jazyce

 • 50 Kč

 • 90 min

VP Jak se žilo ve středověku

Kudy do Pivovarského muzea

Pivovarské muzeum

Veleslavínova 6, 301 00 Plzeň
GPS: 49°44'55.459"N, 13°22'50.902"E


Další kontaktní údaje Napište nám