menu
Kalendář akcí
19 květen
2017

Zahájení Landscape festivalu – koncert v pivovaru

nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj 20:00 - 22:00

Nenechte si ujít rockové koncerty skupin Priessnitz a Munroe, které se uskuteční na nádvoří pivovaru v rámci zahájení Landscape festivalu Plzeň 2017.  

Od 20:00 hodin vystoupí MUNROE – kapela, ve které je jen elektrická kytara a zpěv. Můžete tak čekat návrat ke kořenům rockového písničkářství a syrovou energii. Od 21:00 hodin poté vystoupí kapela Priessnitz – jesenická rocková skupina, jejíž ústřední autorskou dvojicí je zpěvák, skladatel a textař Jaromír Švejdík a kytarista Petr Kružík. Za předchůdce Priessnitz je považována punková kapela založená v roce 1986 Chlapi z práce. V roce 1989 se z Chlapů z práce stávají Priessnitz a začíná se psát historie jedné z nejosobitějších českých kapel.

Opening, který odstartuje Landscape festival Plzeň 2017, se uskuteční 19. května v 17:30 na náměstí Republiky. Pátý ročník festivalu o krajině a veřejném prostoru zahájí happening Moving Forest nizozemského ateliéru NL Architects spolu s koncertem kapely Moodshake a taneční performance plzeňské skupiny Afresh Dance Community.
Od 20 hodin bude program pokračovat v areálu Plzeňského Prazdroje koncertem skupin Priessnitz a Munroe!!!
Na Opening naváže v sobotu 20. května od 10 hodin Greening the City, golfový turnaj v rámci site specific instalace ateliéru NL Architects na parkovišti bývalého KD na Anglickém nábřeží.

Festival potrvá až do 30. září a je pořádán Galerií Jaroslava Fragnera spolu se Statutárním městem Plzeň ve spolupráci s Útvarem koncepce a rozvoje města Plzeň a DEPO2015 jako spolupořadatelem projektu.

více informací na landscape-festival.cz