menu
Kalendář akcí
20 březen
24 duben
2017

Výzva všem milovníkům piva

Pivovarské muzeum v Plzni 10:00 - 17:00

Pilsner Urquell ve spolupráci s Pivovarským muzeem v Plzni a Archivem společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. žádá všechny majitele historických předmětů, které se jakkoliv vztahují k plzeňskému pivu, pohostinství či plzeňskému pivovaru (do roku 1989), aby přispěli svými předměty do sbírek Pivovarského muzea v Plzni a podíleli se tak i na přípravě výroční výstavy „Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty“, která bude zahájena 4. května 2017 v prostorách Pivovarského muzea v Plzni, na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj, a také ve vybraných plzeňských hospodách.

Pokud tak máte doma předměty, fotografie nebo listinné materiály, které by mohly obohatit výstavu o plzeňských hospodách, prosím ponořte se společně s námi do starých časů a přispějte do sbírek muzea. Hledáme a sbíráme především fotografie interiérů a exteriérů českých hospod, pozvánky, plakáty, taneční pořádky, ale také zařízení hospod a restaurací, nejrůznější zákazy či nařízení, jídelní lístky, účty, reklamy, obrázky, pohlednice a jiné věci spojené s pohostinstvím 19. – 20. století do roku 1989. Tedy vše na téma hospody, zahrady, plesy, výletní a zájezdní restaurace, společnosti, spolky, schůze, štamgasti atd.

Fotografie vašich historických předmětů můžete zasílat na emailovou adresu sbírky: sbirky.muzeum@pilsner.sabmiller.com až do 24. dubna 2017 nebo je můžete přinést přímo do Pivovarského muzea v Plzni (Veleslavínova 6, denně 10-17 hod.).

Předměty, které nám prostřednictvím této výzvy věnujete, zůstanou uchovány ve sbírkách Pivovarského muzea v Plzni, kde poslouží budoucím pivovarským expozicím, výstavám či studijním účelům pro další generace. Vybrané předměty z této sbírky budou vystaveny na připravované výstavě. Majitele darovaných či zapůjčených předmětů odmění pivovar plzeňským ležákem nebo vouchery na prohlídku Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historického podzemí.

Předem děkujeme za vaši podporu!

Mediálním partnerem Výzvy všem milovníkům piva je Rádio Impuls.