menu
Kalendář akcí
4 říjen
2017

Slavnostní koncert u příležitosti 175. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell

katedrála sv. Bartoloměje v Plzni 19:00 - 20:30

Přijměte již tradiční pozvání na slavnostní koncert v Katedrále sv. Bartoloměje v Plzni pořádaný u příležitosti 175. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell. 

Každá země má své symboly a legendy. Tou českou je bezesporu pivo Pilsner Urquell, zlatavý ležák, který změnil pivní svět. Bavorský sládek Josef Groll jej v Plzni uvařil před 175 lety, 5. října 1842. Pivovar Plzeňský Prazdroj tuto příležitost tradičně oslaví v předvečer uvaření první várky ve středu 4. října, a to slavnostním koncertem v katedrále sv. Bartoloměje. A hned v sobotu 7. října bude následovat Pilsner Fest.

PROGRAM KONCERTU

1. blok:  František Xaver Richter: Smyčcový kvartet č.1 C dur, op.5 

Jan Zach: Smyčcový kvartet A dur

2. blok: Josef Suk: Meditace na svatováclavský chorál, op.35a

Antonín Dvořák: Cypřiš

Josef Suk: Pohádka

3. blok: Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet F dur “Americký”, op. 96

2. Lento

4. Vivace, ma non troppo

HRAJE:  EVE QUARTET

soubor čtyř mladých žen, který se již od svého založení roku 2002 nebrání propojování různých stylů a žánrů. Jejich repertoár zahrnuje nejen vrcholná díla světové kvartetní literatury, ale také swingovou tvorbu. Na koncertních pódiích i v nahrávacích studiích spolupracují na zajímavých projektech s mnoha interprety klasické i populární hudby, za zmínku stojí například několik vystoupení se světoznámým australským kytaristou Tommy Emmanuelem, Pink Floyd The Wall Filipa Benešovského, představení Národního divadla Listy důvěrné, spolupráce s významným českým jazzovým hudebníkem Emilem Viklickým, koncerty s Dagmar Peckovou, Marií Rottrovou, Danem Bártou, Lenkou Novou a dalšími. Interpretky Eve Quarteta se věnují i sólové hře a činnosti v jiných komorních souborech a jsou členkami Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK.

1. housle: Eva Nykrýnová

2. housle: Vladislava Hořovská

viola: Zuzana Peřinová

violoncello: Petra Malíšková