menu
Kalendář akcí
31 srpen
2017

Léto v Prazdroji – PORTLESS

nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj 19:00 - 22:00

Nenechte si ujít poslední koncert v rámci tradičního pivovarského Léta v Prazdroji. Letošní  již 14. ročník oblíbených čtvrtečních koncertů na nádvoří pivovaru ukončí kapela Portless.

Od 19 hodin se představí předkapela a poté od cca 20.30 hodin hlavní kapela – skupina PORTLESS - do roku 2012 známá jako Support Lesbiens, se v témže roce – po rozpadu kapely Support Lesbiens, přejmenovala. Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal a další tři členové původní kapely Support Lesbiens Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer.

Během krátké chvíle si ale získala zpět svou posluchačskou základnu a v letech 2013 až 2016 odehrála většinu významných letních festivalů a řadu dalších koncertů. Své debutové album New Ride kapela vydala v říjnu roku 2013. V úspěšné cestě pokračuje kapela i v oblasti originální hudby pro film a televizi. Sem patří i hudba a ústřední píseň k filmu Hodinový manžel nebo k seriálu ČT Pět mrtvých psů, který měl před nedávnem premiéru.

Skupina PORTLESS vydala na konci dubna své druhé album s názvem BACK. Deska je logickým vyústěním hudební spolupráce s rapperem Henrym D, který s kapelou již třetím rokem vystupuje na koncertech. Na desce dále spolupracovali DJ Negative a DJ Rido.

PORTLESS se svou novou deskou částečně vracejí ke kořenům hardcoreové scény z počátku devadesátých let, ovšem s moderním zvukem a aranžemi. Všechny písničky vznikaly s důrazem na koncertní provedení. „Dlouho jsem si přál udělat takovou desku. Baví mě kombinovat tvrdé kytary a moderní samply,“ říká kytarista René Rypar.

Koncerty v rámci Léta v Prazdroji se budou konat za každého počasí.

Přijďte i vy a užijte si společně s námi úžasnou atmosféru koncertů a piva Pilsner Urquell na nádvoří pivovaru. Více info o dalších koncertech ZDE.

A v září pokračujeme opět každý čtvrtek s letním kinem. Více info ZDE.