menu
Kalendář akcí
16 březen
17 březen
2018

Festival světla BLIK BLIK 2018

Areál pivovaru Plzeňský Prazdroj 18:00 - 22:00

Festival BLIK BLIK představí 16. – 17. března umělecké instalace českých i zahraničních tvůrců. Trasa světelného festivalu mezi DEPO2015 a Masarykovou školou na Slovanech bude dlouhá asi 2 km. Tři samostatné instalace pak budou umístěny přímo v areálu Plzeňského Prazdroje:

  • zastávka 14. – Hyperbaroko (Jan Hladil, CZ)
  • zastávka 15. – Význam domova (Dragan Vojvodić, SRB)
  • zastávka 16. – Pocta olympionikům (Veronika Bílková, CZ).

Světelné instalace v pivovaru budou umístěny na nádvoří pivovaru, u Dárkové prodejny a v Konferenčním a společenském centru SECESE.

Během festivalu bude otevřena až do nočních hodin Formanka, kde si můžete vychutnat pivo Pilsner Urquell. V Dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje budeme GRAVÍROVAT zdarma. Akce platí pouze během festivalu mezi 18 a 22 hodinou a platí na sklenice zakoupené v prodejně. Udělejte sobě a svým blízkým radost originálním dárkem s osobním věnováním.

K oslavám 100 let Československa bude připravena speciální projekce vodní mlhy, světelná projekce na Masarykovu školu nebo videomapping na gymnázium na Mikulášském náměstí.

Novinkou bude uvedení čtyř interiérových instalací – dvě v prostorách DEPO2015 (za použití projekce, zvuků a světel), v Papírně a v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí. Tyto instalace budou zpoplatněny. Vstupenky za symbolických 50 Kč zakoupíte na portále Plzeňská vstupenka.

Trasa festivalu BLIK BLIK 2018 bude obsahovat celkem 16 zastavení.

Více informací naleznete na DEPO2015 a na Facebooku.