menu
Kalendář akcí
15 září
2017

Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2017

nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj 11:00 - 17:00

Nenechte si ujít již 7.ročník festivalu regionálních potravin Plzeňského kraje, který se opět odehraje na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

Návštěvníkům nabídne farmářský trh s nejlepšími regionálními potravinami, ochutnávky, zahradnickou dílnu a dvě kuchařské show, jejich hvězdou bude letos Emanuele Ridi.

Kromě vyhlášení vítězů soutěže Regionální potravina a farmářského trhu s oceněnými produkty nabídne festival také inspiraci, jak se dá s využitím regionálních potravin vařit.  Za sporák se postaví oblíbený Emanuele Ridi a během dvou kuchařských show ukáže své kulinářské umění, jehož výsledek mohou návštěvníci také ochutnat.

Na své si během festivalu přijdou i děti. V zahradnické dílně se dozví něco o bylinkách a jejich pěstování, vyzkouší si, jak se dojí kráva, a připraveny pro ně budou i různé hry se zemědělskou tematikou.

Na návštěvníky ale čeká také škola čepování piva, soutěže o ceny, stánky zahraničních regionů a v závěru festivalu také známé písně Waldemara Matušky v podání Vladimíra Waldy Nerušila a kapely Country Band.

Lokální potraviny jsou stále oblíbenější a Festival Regionálních potravin Plzeňského kraje je ideální příležitostí zjistit, které potravinářské výrobky se letos staly nositeli značky Regionální potravina. Zároveň také nabízí možnost tyto potraviny ochutnat a nakoupit.

Program:
11:00 - farmářský trh s regionálními potravinami
11:15 - zahradnická dílna
11:30 - škola čepování piva
12:00 - kuchařská show s Emanuelem Ridim
13:15 - zahradnická dílna
13:30 - škola čepování piva
14:00 - vyhlášení výsledků soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2017
15:00 - kuchařská show s Emanuelem Ridim
16:00 - Vladimír Walda Nerušil a Country Band